Jak neplatit rozhlasový poplatek, televizní poplatek a poplatek za STA?

Vložil Anonymous, 5. Březen 2023 - 17:11 ::

Jak neplatit rozhlasový poplatek, televizní poplatek a poplatek za umožnění příjmu rozhlasového a televizního signálu?

S televizním poplatkem je to jednoduché: Televizní přijímače postupně přestaly být zařízeními schopnými přijímat televizní signál, není je třeba ani vyhazovat, dobře nadále poslouží jako zobrazovací jednotky k počítači (a jiným zdrojům signálu). Neřeším, neplatím.

S rozhlasovým poplatkem je tomu jinak: Jednak rozhlas stále vysílá i analogově, a jednak rozhlasové přijímače jsou v mobilních telefonech, automobilech, televizních přijímačích, ale třeba i ve svítilnách. Zařízení schopných přijímat rozhlasový signál je v mém držení příliš mnoho a ani nemusím o všech vědět. Neřeším, platím.

Jak je to s poplatkem za umožnění příjmu rozhlasového a televizního signálu? SVJ rozhodne, že mi umožní příjem kabelové a satelitní televize a požaduje platit. Řeším, ale nevím, zda řešení existuje.

(Dotaz se týká současného stavu. Připravuje se legislativní změna, ale nemá význam bavit se o budoucí úpravě, jejíž přesná poboba není známa.)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Gigachad (bez ověření), 6. Březen 2023 - 11:38

  “S rozhlasovým poplatkem je tomu jinak: Jednak rozhlas stále vysílá i analogově, a jednak rozhlasové přijímače jsou v mobilních telefonech…”

  Za mobil se RTP neplatí, a podle nějakého výkladu ministerstva kultury se prý neplatí ani za IPTV, tedy pokud máte třeba O2TV (což má povinně každý např. s O2 DSL), nemusíte platit.

  Poplatek za umožnění příjmu? Co to je? Slyším prvně. Pokud jsi v domě rozhodnete o nějaké platbě za STA, nebo za kabelové rozvody, tak to je asi vaše věc.

  Vložil Platil (bez ověření), 6. Březen 2023 - 18:50

  „Za mobil se RTP neplatí“ (Vložil Gigachad (bez ověření), 6. Březen 2023 – 11:38)

  Tohle jste vyčetl kde?

  Vložil Z (bez ověření), 6. Březen 2023 - 19:51

  § 2 Předmět poplatků (4) Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají

  1. rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".