izolace podkroví

Vložil MT (bez ověření), 18. Listopad 2017 - 10:43 ::

Dobrý den. Jako SVJ jsme před cca 10 lety prodali půdní prostory, kde kupující vybudoval dvě bytové jednotky a následně je prodal. Nedávno se ukázalo, že v jednou z bytů, byla špatně provedená tepelná izolace, což zapříčinilo, že se na některých místech sráží vlhkost. Pro upřesnění, jedná se o izolaci umístěnou mezi krokvemi, zakrytou sádrokartonem. Majitelka bytu požaduje, aby oprava byla uhrazena z fondu oprav, s čímž nesouhlasím. V nařízení vlády č. 366/2013 Sb. je jako společná část domu uvedena střecha včetně izolací, ale dle mého názoru je tím míněna izolace pod krytinou, jako jsou např. asfaltové pásy (lepenka, ipa), které zabraňují propustnosti vody a ne tepelná izolace, která slouží jen k zatepleni konkrétního bytu. Má teda majitelka tohoto bytu nárok na úhradu opravy z fondu? Předem děkuji za odpověď.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Listopad 2017 - 18:54

    kterou jste jistě s původní investorkou před výstavbou uzavřeli. Tam se m.j. řeší kdo odpovídá za vady způsobené chybně provedenými pracemi. Výčet společných částí domu lze hledat v prohlášení vlastníka a již zmíněné smlouvě o výstavbě. Nějaké nařízení vlády s tím nemá nic společného.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".