Hulvát

Vložil Anonymous, 15. Červen 2010 - 12:56 ::

Dobrý den. Možná to sem nepatří, ale zkusím to. Jsme SVBJ a jeden vlastník má syna. On neustále krmí ptáky z balkonu (nejenom, že tam jsou slupky od jablek,chleba, brambory..)Máme novou fasádu a už tam jsou fleky od trusu. Není s ním řeč. Sprostě nám nadává, starším ženám nadává do říše zvířat, já jsem taky byla někam poslána. Prý co má se zbytky dělat? Je na tohle nějaká obrana? Setkal se tu někdo s něčím podobným? A pokud ano, jak jste to řešili? Betty

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymo (bez ověření), 15. Červen 2010 - 18:32

  Betty ujišťuji vás, že s tím nezmůžete vůbec nic (všechny ty paragrafy jsou tady v Česku nah…, protože si tady jenom hrajeme na právní stát. Nic tady nefunguje,slušní lidé nemají žádnou ochranu). My jsme měli stejný problém s krmením holubů, kteří káleli na parapety. Schizofrénní bába se naštěstí odstěhovala, protože v noci pořád slyšela, jak soused nad ní prý provrtává rozvody vody. Měla strach, že jí voda poteče do bytu na hlavu a tak se raději odstěhovala. Bába je pryč a je klid. U vás to asi bude horší.

  Vložil Anonymous, 15. Červen 2010 - 16:30

  A co byste teprve říkala na chov šneků na balkoně? Nebo moučných červů? Ty jsou také výživné.

  Vložil Evule (bez ověření), 15. Červen 2010 - 15:44

  Betty,

  co Vám kdo udělal? Proč nemáte ráda ptáčky?

  Krmení ptáčků je obecně pokládáno za bohulibou činnost, nikoliv za hulvátství.

  Evule

  Vložil Anonymous, 15. Červen 2010 - 19:01

  Evule, ptáčky mám rada, mám ráda (kromě myší a potkanů) snad všechna zvířata. Ale nezlobte se, ale s**e mě, že za fasádu a zateplení jsme dali 3,000.000,– a splácíme 24.000,– měsíčně. Barák máme fakt hezký a kvůli nějakému volovi ho máme pos***ý. Jsem slušná, všichni jsme slušní, ale proti hulvátovi se neumíme bránit, proto hledám radu JAK NA TO. PROSTĚ SLUŠNOST SE NEVYPLÁCÍ A JSME V NEVÝHODĚ. POKUD SE NECHCETE HÁDAT, TAK MUSÍTE SNÁŠET VŠECHNO? JE PRAVDA, ŽE V NAŠEM STÁTĚ MAJÍ VĚTŠÍ PRÁVA ZLOČINCI A PREVÍTI NA ÚKOR SLUŠNOSTI. Jinak, Evule nikdo mi nic neudělal, spadlé hnízdo, nebo vypadlé vejce z hnízda mě vždycky rozhodí,potulující kočky mě rozlítostní (protože jenom „člověk“ je na vině, že jsou venku, ony si to nevybraly. Betty

  Vložil zoufalý soused (bez ověření), 17. Květen 2016 - 18:14

  Evule je totiž tím hulvátem, který krmí holuby u nás v baráku a ničí tak balkony všech, kteří bydlí pod ní. Odpadky z její kuchyně, kterými je krmí, padají na balkony pod ní, holubi se pasou i tam. A potom to čuně vezme kýbl vody a svůj balkon spláchne – a všechen ten humus teče zase na balkony pod ní. Takže tak Evule…

  Vložil Petr, 16. Červen 2010 - 8:52

  Přeptejte se ostatních, kteří se podíleli na těch 3,000.000 Kč co tomu říkají. Zainteresujte výbor a postupujte společně ve stylu víc hlav víc rozumu. Existují stanovy, viz jiné příspěvky, a Domovní řád. Ale vymahatelnost je problematická, v jiných zavedených demokraciích je asi vyšší.

  Vložil lake, 15. Červen 2010 - 16:09

  Bude to právnický oříšek.

  Podle § 13 odst. 2 ZoVB "vlastník jednotky je povinen na svůj náklad odstranit závady a poškození, které na jiných jednotkách nebo společných částech domu způsobil sám nebo ti, kteří s ním jednotku užívají. "

  Narazit na to § 13 bude ovšem těžké. Vlastník jednotky není v případném sporu pasivně legitimován, neboť trus na fasádě a na zemi nepochází zřejmě přímo od něj. Nejde tedy o "závady a poškození, které (...) způsobil sám". Ani ptáčci nejsou ve věci pasivně legitimováni, neboť nepatří mezi ty, "kteří s ním jednotku užívají".
  Snad by to spadalo pod § 13 odst. 3: "Úpravy, jimiž se mění vzhled domu, může vlastník jednotky provádět jen
  se souhlasem všech vlastníků jednotek."
  Takový trus na fasádě je jistě možno považovat za "úpravu vzhledu"... ;-)
  ---------------------------------------------------------------------
  Ale dosti žertů. Řešte věc obdobně jako v příspěvku Grilování u vchodu činžovního domu 1.

  lake

  Vložil Evule (bez ověření), 15. Červen 2010 - 16:19

  § 5 neprojde. Zatímco griluje-li vlastník, zjevně tím obtěžuje a je to zřejmě i proti pořární bezpečnosti, zatímco ani jedno neplatí, krmí-li vlastník ptáčky, což je, jak už jsem napsala, pokládáno naopak za bohulibou činnost.

  Maximum dosažitelného je vyhradit krmičovi vhodné místo, tj. krmí-li přímo nad vchodem, požádat ho, aby nadále nekrmil přímo nad vchodem.

  O poškození fasády krmením ptáčků sotva může být řeč. To už více poškozuje fasádu chov opic.

  Evule

  Vložil Pavel, 15. Červen 2010 - 13:42

  Pokud je synek pod zákonem, odpovídají za něho jeho rodiče a s nimi bych to řešil.

  Pokud již synek odpovídá za sebe, asi bych mu po neúspěšné domluvě rozbil hubu. Je to nejefektivnější. :-)) I když jsou tu idealisti, kteří se spoléhají na Policii.

  Pokud lze dokázat příčinnou souvislost krmení a poškození fasády byla by možná minimálně výhrůžka, že necháte fasádu opravit na náklady synka či rodičů.

  Mimochodem, je to krásný příklad toho, jak je SVJ hůře spravovatelné než bytové družstvo, i když jsou i jiné názory. V našem družstvu jsme také měli penzistu, který stále krmil holuby a na fasádě to bylo znát, nehledě na bordel u paty domu. Na členské schůzi jsem nechal odsouhlasit zákaz krmení holubů a dotyčný dostal dopis, že pokud nepřestane, bude vyloučem z družstva a bude mu zrušena nájemní smlouva. Okamžitě přestal.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Anonymous, 15. Červen 2010 - 13:53

  Pavle děkuji. Synek je to už v důchodu a na fasádě je prokazatelně trus.Ale s tím bordelem u domu by asi něco šlo dělat. No, ale jak vidím máme teda smolíka. Ach jo. Betty

  Vložil PeDuPles (bez ověření), 15. Červen 2010 - 14:19

  Pokud je trus pouze na fasádě přiléhající k předmětnému balkonu a bordel u domu pouze pod tímto balkonem, ať váš výbor zkusí napsat výzvu vlastníkovi jednotky k odstranění podle §13 odstavec 2:

  Vlastník jednotky je povinen na svůj náklad odstranit závady a poškození, které na jiných jednotkách nebo společných částech domu způsobil sám nebo ti, kteří s ním jednotku užívají. K zajištění pravomocně přisouzených pohledávek oprávněných vlastníků vzniklých z neplnění povinnosti uvedené ve větě prvé vzniká dnem právní moci rozhodnutí soudu ostatním vlastníkům jednotek zástavní právo k jednotce povinného vlastníka a na věcech movitých obdobně jako zástavní právo na zajištění nájemného.

  Ve výzvě uveďte, že pokud to neodstraní do nějakého reálného termínu sám, zajistí odstranění SVJ a bude úhradu vymáhat soudně, a to zcela v souladu s výše uvedeným paragrafem a tudíž s hrozbou exekučního prodeje jednotky. Třeba se lekne.

  Jo a u nás je snad nějaká vyhláška zakazující krmení holubů. Kdyby byla u vás taky, snad by s tím šlo dělat i něco dalšího. V každém případě tímhle bububu nic nezkazíte, třeba aspoň přestane do budoucna, pokud byste do akce s odstraněním nechtěli jít.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".