Hrubá nespokojenost v rozúčtování tepla, není prostor pro reklamaci.

Vložil Ing. Milan Švarc (bez ověření), 18. Květen 2021 - 8:31 ::

Bydlím v bytě 1+1 v 8 patrovém panelovém domě. Celkem se chovám rozumně a přiměřeně co se vytápění týče. Žádné extrémní větrání, přetápění atd. Panelák je zateplený, lodžii mám zasklenou, dveře jsou izolované koženkovou izolací. V bytě mám dva malé radiátory opatřené rádio snímači a ventily.
Mé průměrné spotřeby tepla jsem několik roků akceptoval a těšil se z vrácených peněz v průměru 2000 Kč. Zálohy na teplo atd. se nemění několik let. Problém nastal až nyní. Doslal jsem vyúčtování nákladů za rok tedy 01.2020–12.2020 s nedo­platkem –3025 Kč! Jak je zřejmé, rozdíl oproti předcházejícím rokům je cca-5000Kč.

Tedy opravdu nevím, jak jsem to dokázal!? Kdyby šlo o rozdíl řádově ± 10 % bylo by to „uvěřitelné“. Jen ještě dodávám, že naprosto stejné byty (!), ve stejné stoupačce mají úspory a přeplatky kolem +2000 Kč. Myslím, že tohle je do nebe volající arogance Stavebně bytového družstva Vsetín.

Má reklamace nebyla uznána. Hluboce mne to zasáhlo, protože prostá logika takovou možnost zásadních rozdílů rozúčtování tepla vylučuje. Bohužel nevím co dál. Kam se obrátit se stížností. Nerad bych se dočkal příští rok stejné nepravosti. S pozdravem : Milan Švarc

  • rozúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Amadeus (bez ověření), 19. Květen 2021 - 13:38

Pane inženýre, jste vysokoškolsky vzdělán, tak uvažujte logicky. Dejte si před sebe vyúčtování služeb za roky 2020, 2019, 2018, 2017 a srovnávejte. V jednotlivých letech v rozúčtování dodávky tepla najdete rozdíly. Spolu s vyúčtováním služeb od správce Stavebního bytového družstva Vsetín jste určitě dostal v tištěné podobě rozúčtování dodávky tepla od jejich smluvního obchodního partnera. Tak totiž spolupracují všichni správci. Tam najdete odpovědi na své dotazy. Nelze mluvit o aroganci správce, ten pouze rozúčtování dodávky tepla od uvedeného smluvního partnera přenese do vyúčtování služeb za daný kalendářní rok. Uvádíte, že Vám byla reklamace zamítnuta a nevíte, kam se obrátit se stížností. Nyní Vám již opravdu nezbývá, než se se žalobou obrátit na místně příslušný soud. Ten se však v prvé řadě bude zabývat nejdříve dokumentací. A tu máte v ruce. Proto se jí podrobně zabývejte a odůvodnění nového odlišného vyúčtování služeb v roce 2020 určitě objevíte sám. Zdraví Amadeus

Vložil 2527 (bez ověření), 20. Květen 2021 - 7:49

.............­..obrátit se na soud ? – Vůbec to nezkoušejte!! Mě to stálo 60 000 Kč – byť jsem to zkusil na fyzické osoby – statutáry, a nebo na právnickou osobu SVJ! Soud se tím vůbec nezabýval- nakonec žalobu v rozporu s Občanským soudním řádem – ZASTAVIL, aniž by něco rozhodl !! Nezapoměl ovšem mé osobě uložit zaplatit náklady advokáta odpůrce- SVJ. Mirek

Vložil Krupp, 18. Květen 2021 - 17:40

Pane Švarci, nemůžete reklamovat jen výši nedoplatku. Ten nevypovídá vůbec o ničem. Musíte vědět, co konkrétně reklamujete. Nedivte se, že vám nikdo nevyhověl. Tady píšete o topení, ale vyúčtování se skládá z mnoha položek. Zkontrolujte napřed, jestli ten nárůst je opravdu na topení.

Vložil Justitianus, 18. Květen 2021 - 11:42

Není možné odpovědět! Pouhá skutečnost že máte nedoplatek neříká vůbec nic o tom zda vyúčtování služeb je správné.

Neuvedl jste potřebná fakta. Když nám zpřístupníte Vaše vyúčtování za rok 2019 a rok 2020, pak se můžeme pokusit to porovnat.

Justitianus

Vložil AsiTak, 21. Květen 2021 - 23:59

Většinou rádiový snímač zobrazuje tři čísla cyklicky do kola. Jsou to loňská rel. spotřeba, akt. Letošní spotřeba a číslo snímače. Zkontrolujte zda loňská spotřeba je v souladu s uvedenou spotřebou ve vyúčtování! Zveřejněte Vaše vyúčtování bez osobních údajů a zkontrolujeme co se dá z toho vyčíst! Vyúčtování můžete poslat i na moji mailovou adresu uvedenou v profilu zdejší registrace.

Vložil . (bez ověření), 18. Květen 2021 - 11:34

Pane Švarci, nanapsal jste nic o tom, jak se měří spotřeba tepla, jakými indikátory a taky nic o způsobu vyúčtování. Tam někde bude ten problém, který řešíte. Asi jste moc šetřil, tak si připlatíte.

Vložil Indikátor (bez ověření), 18. Květen 2021 - 13:53

„jak se měří spotřeba tepla, jakými indikátory“ (Vložil . (bez ověření), 18. Květen 2021 – 11:34)

Spotřeba tepla se neměří indikátory. Látka třetí obecné.

Vložil . (bez ověření), 18. Květen 2021 - 15:33

Víte pane chytrý indikátore, indikátory existují a jsou různé a taky měří spotřebu na různém principu. Není indikátor jako inidkátor. To není látka třetí obecné, to už musíte hnout mozkem.

Vložil € (bez ověření), 18. Květen 2021 - 15:44

„indikátory … měří spotřebu“ (Vložil . (bez ověření), 18. Květen 2021 – 15:33)

Kolik vsadíte?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".