Hlasovani pro kompletni revitalizaci domu

Vložil MartinK, 1. Duben 2011 - 13:26 ::

Dobry den, rad bych se zeptal jak postupovat v nasledujici veci. Na lonskem shromazdeni svj jsme si tesnou vetsinou zhruba 76% odsouhlasili kompletni rekonstrukci naseho domu(strechu,o­plasteni,vytah,vcho­dy do domu,okna). Pote byla zahajena jednani tykajici se vyberu vhodne stavebni firmy a nejvyhodnejsi banky na poskytnuti uveru na rekonstrukci. O techto jednanich bohuzel mel informace jen predseda plus dva mistopredsedove domu.Letos jsme meli nove shromazdeni, kde jsme se dozvedeli informace tykajici se vyberu stavebni firmy,bankovniho domu, ale hlavne informaci, ze se nebude rekonstruovat strecha z duvodu, ze to do domu nezatyka a ze to momentalne neni potreba.(planovana rekonstrukce vychazi na cca 6000 000Kc a cena rekonstrukce strechy je cca 700 000Kc,coz uz neni v celkove castce takovy rozdil). Rad bych se zeptal, zda-li je potreba nove hlasovani ci je to takto v poradku a staci odsouhlaseni z lonskeho roku.Bydlim totiz v poslednim patre a dle meho nazoru strecha neni rozhodne idealni z duvodu zatepleni a vyskytu plisni v hornich castech zdi meho bytu. Take si myslim,ze je lepsi delat rekonstukci vcetne stechy, nez delat rekonstrukci strechy treba za 3roky, jak mi bylo avizovano na shromazdeni…Dekuji Martin K.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil tomason, 2. Duben 2011 - 0:00

  No co k tomu říci máte plíseň v bytě a střecha tedy počká mám na to zcela opačný názor a postup vašeho výboru je zcela nesmyslný.Revi­talizace se má dělat od střechy dolů,jako příklad ať poslouží náš dům máme zatepleno a teče nám střechou do podkroví před x lety jí jeden z majitelů poškodil a tak trochu se na ní zapomělo,kdyby se to udělalo komplexně a najednou ušetřilo by se.V neposlední řadě střechou utíka většina tepla.

  Vložil alek (bez ověření), 1. Duben 2011 - 14:02

  Rekonstrukci střechy mohl výbor odvolat z různých důvodu. Např. proto, že banka nebyla ochotna poskytnout úvěr v požadované výši. Každopádně by Vám měl výbor vysvětlit proč a lépe, než to udělal. Požádejte je o to. Nové hlasování o revitalizaci? Kdyby to takhle brali všichni, nikdy by se žádný dům neopravil. Řekla bych, že záleží na přesné formulaci zápisu ze shromáždění. Na shromáždění ale můžete dát podnět o projednání střechy, přinést důkazy (např. fotky plísně v rozích) a vyvolat hlasování, zda střechu rekonstruovat nyní nebo ne. Pokud se dělá nejdřív zateplení a pak teprve střecha, může dojí k poškození zateplené fasády. Opačně to problém není. Samozřejmě, že je lepší dělat vše najednou. A zejména zateplit střechu (pokud máte sedlovou), teplo uniká vrchem:)

  Vložil MartinK, 1. Duben 2011 - 15:18

  Dekuji Vam, bylo to zduvodneno tim, ze strecha je jeste v poradku(neni problem s financemi), ale neni to podlozeno zadnym auditem a stavajici strecha (je rovna,panelak) urcite neni zateplena a neni idealni (misty plisne), nicmene je pravda, ze mohou vznikat tepelnymi mosty a ze po zatepleni sten zmizi. Nicmene jsem si myslel, a to i pisete, ze je lepsi rekonstruovat rovnou cely dum, nez udelat ostatni a strechu az nekdy v budoucnu i vzhledem k narustajicimu planovanemu DPH apod.. dekuji Martin K.

  Vložil alek (bez ověření), 1. Duben 2011 - 14:08

  Omlouvám se, špatně jsem četla. Nevím, jak je to u opláštění budovy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".