hlášení počtu osob v bytě

Vložil Petra (bez ověření), 12. Květen 2011 - 17:34 ::

Podle jakých kritérií lze určit,kdy má být daná osoba hlášena v bytě?Dcera nemá v mém bytě trvalý pobyt a bydlí u mě průměrně 1 den o víkendu a pár dní o letních prázdninách. Přesto mi členka SVJ odmítla dceru odhlásit s tím, že jí tu často viděla. Zjistila jsem to bohužel až při vyúčtování za r.2010. Řekla mi,že mi ji odhlásí tedy od letošního roku s tím, že tu dceru nechce vidět. Má na to právo?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil jardaparda, 13. Květen 2011 - 9:28

  Dle počtu osob se počítá ve většině obcí např. odvoz domovního odpadu, takže rozhodně neplatí, že je to tak jednoduchý, jak si tu mnozí vykládají.

  Co viděla nebo neviděla členka výboru? je zcela nepodstatný. Počet osob uvádíte vy, a běžně se to bere jako alespoň 3 měsíce v roce (tudíž pár dní v roce počítat je pitomost).

  Samozřejmě záleží, jak moc tam má kdo vlastníků podvodníků. V případě větším než malém, je pak skutečně lepší a nutné rozpočítávání na počet osob zrušit, a rozpočítávat to jinak.

  V novém občanském zákoníku chtěl některé věci někdo upřesnit (i tam jsou zmíněny ony 3 měsíce), jenže výsledek je opět paskvil:
  http://www.portalsvj.cz/diskuse/1114-pocet-osob

  Vložil anon (bez ověření), 12. Květen 2011 - 18:42

  Odpovím to co již asi 20×. Pokud nemáte definici „osoby v bytě“ tak plaťte podle svého uvážení, vadné vyúčtování reklamujte.

  A já na rozdíl od ostatních vím na 100% že definici oné „hlášené osoby“ nemáte, protože taková definice neexistuje a NELZE jí sestavit. Jediná 100% ověřitelná a funkční definice je osoba zapsaná dle katastru, ale tuto definici asi nikde nepoužívají, protože nikomu nepřijde dost „spravedlivá“.

  Členkou SVJ nejspíše myslíte členku výboru…

  Předseda

  Vložil Ferat, 12. Květen 2011 - 18:18

  Paní Petro, Vy jste také členka SVJ-víte to? Asi jste měla na mysli členku výboru… Nicméně to řeknu takhle: Osobně nejsem příznivcem nějakého rozúčtovávání dle osob, ale může to takto fungovat bez problémů pokud je k tomu vůle obyvatel daného domu. I tak má tohle hlášení osob formu pouze jakéhosi čestného prohlášení. Není to vymahatelné. Rozhodně nemá výbor, družstvo, developer nebo jiný majitel domu právo Vám určovat zda Vás smí dcera navštěvovat a podobně. To už je zásah do Vašich osobních svobod, které Vám dává Ústava ČR. Řekněte té paní, která Vás takto omezuje, že na ní podáte trestní oznámení pro omezování osobních svobod. Víte, nechci aby to znělo tak, že se vše má řešit formou trestních oznámení. To ne. Zkuste nejprve klidnou věcnou domluvu. Někdy to dělá divy. :-)

  Vložil lake, 12. Květen 2011 - 18:17

  Paní Petro,

  na váš dotaz musíte najít odpověď sama. Pro nás je nesrozumitelný, protože netušíme, co ve Vašem SVJ znamená "být hlášen v bytě".

  Pokud jsou ve vašem SVJ k tomu stanovena pravidla, postupujte podle nich.
  Nejsou-li stanovena pravidla, platí ten počet osob, který nahlásíte.
  Je-li vyúčtování za rok 2010 vadné, reklamujte je.

  lake

  Vložil Ferat, 12. Květen 2011 - 18:22

  Pane lake, poradit té paní se dá i lidsky, ne ji suše odkázat na pravidla a vyhledávání, nemyslíte? Vím, že je to každého problém se vypořádat se svými problémy, ale Vy jako znalec problematiky byste mohl vědět, že pro řadu lidí v SVJ či družstevních domech je hodně věcí „vyšší dívčí“ a neumějí si poradit.

  Vložil lake, 12. Květen 2011 - 18:39

  Pane Ferate,
  abyste jen nemlátil prázdnou slámu: Poradil jsem tazatelce ve třech jednoduchých větách. Můžete prosím uvést konkrétně, co je na které z nich nelidského, nesrozumitelného nebo nesprávného?
  Co je nelidského na tom, když radím, aby se jako vlastník bytu seznámila s platnými pravidly pro rozúčtování služeb?
  Co je nelidského na tom, když radím, aby reklamovala vadné vyúčtování?

  Zato Vy tazatelce nesmyslně valíte do hlavy jakýsi blábol o Ústavě a o "trestním oznámení pro omezování osobních svobod". Jestli TOTO měla být "lidská", právně korektní a účinná rada - no potěš pánbůh. Taháte tu paní za nos.

  lake

  Vložil Ferat, 12. Květen 2011 - 18:43

  Mrzí mě, že z Vás čiší chlad a ješitnost, nemám chuť se s Vámi dohadovat. Nemyslím si, že Ústavou zajištěná práva jsou bláboly. Shlédněte někdy ze svých výšin mezi obyčejné lidi. Nikdy jste neodpověděl jaké máte právní či jiné vzdělání. Zda pracujete ve výboru SVJ apod. Já jsem „pouze“ vyučený člověk, je mi 35 let a v družstevním domě s 36 jednotkami (družstevní i odkoupené) dělám téměř 5 let předsedu samosprávy. S lidmi vycházím slušně, v pohodě, bez emocí, selským rozumem. „Vydobil“ jsem si na SBD jistou formu nezávislosti a perfektní spolupráce. Neurážejte tedy mě že blábolím či někoho tahám za nos. Odcházím z těchto stránek otráven právě Vámi. A můžete mi dát třeba 100 mínusů, je mi to ukradené. Sbohem a vše dobré.

  Vložil Vladislav( ano, to je moje registrované jméno) (bez ověření), 12. Květen 2011 - 19:43

  Je s podivem, jak se pan FERAT „vytočil“. Vždyť komentář pana LAKE skutečně stručně,ale srozumitelně odpovídal na dotaz.Považuji tento portál SVJ za jakousi „studnici“ nápadů, postřehů,ale i zkušeností a odborných znalostí přispívajícíh.Proto považuji osobní výpady za zbytečné,malicher­né.Pokusme se společně vždy najít v odpovědích a komentářích druhých pomoc a radu.Když se nám nelíbí, nechme ležet.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".