Havarijní stav střechy

Vložil Jana1991, 27. Září 2022 - 12:09 ::

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na případnou radu. V našem bytovém domě je 11 bytů. Je zde havarijní stav střechy. Zatéká do podkrovních bytů a při bouřce létají ze střechy střešní tašky. Vlastníci 2 bytových jednotek na schůze vůbec nechodí a při přetlumočení řešené problematiky ani s ničím nesouhlasí. Je možné je nějak obejít? S ostatními jsme se domlouvali na případné opravě ale v případě investic musí být soulas 100%. Lze to nějak vyřešit? Děkuji za odpověď.

  • hlasování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Investoval (bez ověření), 27. Září 2022 - 12:50

„v případě investic musí být soulas 100%“ (Vložil Jana1991, 27. Září 2022 – 12:09)

Od kdy oprava střechy je investice?

„Lze to nějak vyřešit?“ (Vložil Jana1991, 27. Září 2022 – 12:09)

Ano. Opravit střechu. Překvapivě.

Vložil radka2222 (bez ověření), 27. Září 2022 - 12:11

máte v tom pěkný guláš. takže nejdřív – SVJ? družstvo? dále si ujasněte, co je to investice, co je to oprava, co je to havarijní stav.

Vložil Petr, 27. Září 2022 - 18:20

"… je 11 bytů. Je zde HAVARIJNÍ STAV STŘECHY.

ZATÉKÁ do podkrovních bytů a

při bouřce LÉTAJÍ ze střechy střešní TAŠKY.

Vlastníci 2 BJ …s ničím nesouhlasí. Je MOŽNÉ JE NĚJAK OBEJÍT ?

S ostatními jsme se domlouvali na … opravě ale v případě investic musí být SOULAS 100%. Lze to NĚJAK VYŘEŠIT ?"

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Kvůli vašemu odfláknutému dotazu jsem musel hledat příslušné paragrafy NOZ, místo toho abyste si hlasovací kvórum (aspoň před dotazem) ověřila sama !!!

Na základě čeho tvrdíte že „v případě investic musí být SOULAS 100%“. Vy máte 100 % VE STANOVÁCH DLE § 1206 (2) … K přijetí rozhodnutí se vyžaduje souhlas většiny hlasů přítomných vlastníků, LEDAŽE STANOVY NEBO ZÁKON VYŽADUJÍ VYŠŠÍ POČET HLAS٨.

Protože „2 vlastníci kteří nesouhlasí, ale NA SCHŮZE NECHODÍ“, se dle § 1206 NEZAPOČÍTÁVAJÍ DO PŘÍTOMNÝCH". A nemohou ani PODAT NÁMITKY DLE § 1209 !!!

TAK JAKÉPAK OBCHÁZENÍ ???

Pokud „PŘI BOUŘCE LÉTAJÍ ZE STŘECHY STŘEŠNÍ (pozn.. jaké jiné než střešní, že…) TAŠKY“ tak BUĎTE RÁDI ŽE TO JEŠTĚ NIKOHO NA CHODNÍKU (nebo na dvoře ?) NEZABILO

  • – – – – – – – –

Váš dotaz je (nezlobte se na mne) ukázka toho jak někteří členové vědí o fungování SVJ opravdu málo. TYPICKY „Je možné je nějak obejít ?“ Spoluvlastníci se přeci neobcházejí, leda když se nimi máme někde potkat. Spoluvlastníci se dle NOZ PŘEHLASOVÁVAJÍ !!!

Také mícháte dohromady „OPRAVY“ a „INVESTICE“, přičemž vaše střecha „ze které létají tašky“ (nebo „se které“) je v HAVARIJNÍM STAVU, jak vám již bylo připomenuto jinými diskutujícími.

CO MÁTE O HAVÁRII VE STANOVÁCH ???

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".