grilování na balkonech

Vložil Danuše Fukalová (bez ověření), 11. Únor 2018 - 17:55 ::

dobrý den, je povoleno v činžovním domě grilování na balkoně ? Soused v létě dost často griluje na grilu na tuhá paliva – dřevěné brikety – jedná se o otevřený oheň, smrad, kouř, dým… obtěžuje ostatní nájemníky, zvláště v horkých dnech je toto velmi nepříjemné, zápach z grilovaného masa se dá ještě snést ale daleko horší je, pokud někdo používá gril na dřevěné uhlí – je tu nejen nepříjemný zápach, ale i nebezpečí požáru… Bohužel domluva s těmito lidmi bývá složitá… Mám za to, že se jedná o otevřený oheň a ten nemá v bytové zástavbě co dělat. Balkony máme přímo nad sebou a problém je i v sušením prádla, které je doslova vyuzené. Pamatuje na to NOZ ? Nikde jsem to nenašla abych se domohla práva, Jak se mohu bránit ? Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil € (bez ověření), 11. Únor 2018 - 22:26

  oheň v bytovém domě vyřeší hasiči

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 11. Únor 2018 - 19:47

  Zápachy, obtěžování řeší zákon. Co se týká grilu, když si přečtete zákon o požární ochraně tak o tomto se přímo nedočtete. Takže dodržovat obecné, základní bezpečnostní pravidla, ta vám hasiči řeknou. Jde-li o společný prostor, můžete si to upravit.

  Vložil Jr. (bez ověření), 11. Únor 2018 - 19:25

  Se zápachem z grilovačky to bude podobně jako s jakýmkoliv jiným zápachem nebo hlukem. Pokud je to přes míru a vadí to ostatním, měl by se toho ten člověk zdržet. Když nepomůže osobní domluva, nebo za účasti dalších sousedů, pak jedině městská policie.. Netuším ale, jak to následně řeší: hluk naměříte, zápach z grilování ale ne (snad policejní pes..;-) Druhá možnost: balkony a lodžie jsou často uváděny jako společné prostory (s tím, že ten vlastník je má ve výlučném užívání..). Pokud je to tak u Vás a najdete podporu na Shromáždění, uvedete nově do domovního řádu, že je zakázán přímý oheň ve spol. prostorách.. Pěkný den

  Vložil radka2222 (bez ověření), 11. Únor 2018 - 18:12

  A hledala jste? Zakázáno to není. Leda by bylo nad míru obvyklou. Na netu je plno článků na téma grilování. Někteří chytráci to chtějí zakázat třeba ve stanovách nebo domovním řádu.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Únor 2018 - 15:38

  může být sice platný, ale bez sankcí nevymahatelný. Úskalí spočívá ve stanovení podmínek sankce. Nelze totiž uvést prostý zákaz grilování a měřítko přiměřenosti a oprávněnost udělit sankci je to pověstné čertovo kopýtko. SVJ je pověřeno správou domu a ne výchovou vlastníků. Občanský spor si musí vyřídit dotčení vlastníci sami bez SVJ. Domovní řády, které nejsou nedílnou součástí stanov, jsou právně naprosto neúčinné.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".