Fondy SVJ a jejich tvorba/plnění

Vložil Beáta (bez ověření), 2. Listopad 2017 - 20:17 ::

Takže to shrňme:

Paní Klainová, největší zdejší guru přes účetnictví, tvrdí, že SVJ z příspěvků na správu tvoří fondy. (Tj. je jeden příspěvek na správu a žádný, jeden nebo více fondů.)

Pan TN, největší zdější guru přes judikatur, tvrdí, že podle soudců je dána povinnost vlastníka jednotky plnit fondy SVJ. (Tj. je jeden nebo více fondů, o příspěvku na správu TN neříká nic.)

Jak to tedy je? Fondy tvoří SVJ nějak z příspěvků na správu (verze paní Klainové)? Fondy plní vlastník jednotky (verze TN)?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 3. Listopad 2017 - 1:09

  Pan TN, je především tlučhuba. Máchá tady obšírně judikáty a rozsudky nižších soudů, ale ještě jsem neviděl, že by zde uvedl byť jen jednu spisovou značku a její umístění nebo dal validní link podporující jeho poněkud plašanské výlevy.

  Paní Klainová je účetní. A jak tady častokrát sama prohlásila, je účetní. Je účetní. Je účetní.
  Že „Je účetní“, znamená že v oblasti práva se tolik neorientuje a výklad podává svýma účetníma očima. Za což ji tu máme rádi, ale občas prostě nejsou jak sama píše, její rady určeny publiku obecnému, ale jen a pouze adresátovi kterému odpovídá.

  Já tvrdím toto (http://www.portalsvj.cz/…ovat-stanovy#…) a zkuste to někdo rozsekat na nudličky…

  Vložil Petr123 (bez ověření), 2. Listopad 2017 - 22:35

  Proboha…

  Vložil AsiTak, 3. Listopad 2017 - 11:52

  Platby člena SVJ přímo s tvorbou fondu nemá nic společného. Vytvořit fond je vnitřní záležitost účetní jednotky SVJ především právního předpisu, zda nějaký fond vytvořit lze tj. předpisu 504/2002 Sb. § 18 Vlastní zdroje, odstavec (2) Fondy, a pokud může pak pravidla rozhodování uvnitř SVJ pro tuto otázku (stanovy, schválení shromážděním). Vlastník má povinnost pouze hradit zálohy na služby a příspěvky na správu domu a pozemku. Jak naloží SVJ s vybranými prostředky je otázkou dalších předpisů a vlastních pravidel o hospodaření SVJ. Např. SVJ může založit tvorbu DZ ale také nemusí pokud to nepotřebuje.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".