Fond oprav, cena za rok 2013?

Vložil Jana Kaisrová, 13. Únor 2013 - 9:02 ::

Dobrý den, jsme SVBJ v Mikulově. Společenství bylo založeno v květnu 2011. Zálohy do fondu jsme si odsouhlasili poměrem za m2.(7kč na metr). Momentálně jsem zjistila, že se musí každý rok tato cena zvedat vzhledem k inflaci. Chci se zeptat zda někde najdu info o kolik to bylo vroce 2012 a 2013. Děkuji za odpověď.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil anonn, 13. Únor 2013 - 9:14
    1. Fond oprav v SVJ není
    2. 7 kaček na metr je podezřele málo většinou i na novostavbu
    3. Žádné automatické zvyšování probíhat nemusí, napiště odkud toto berete.

    Předseda

    Vložil Jana Kaisrová, 13. Únor 2013 - 11:51

    Dobrý den,

    děkuji za info. Můžete mi tedy poradit kde najdu na internetu jak platit do fondu, který tedy máme( na opravy, revize apod.)Jestli se to nějak jinak počítá. Byla jsem do toho hozena z čisté vody.A jsem začátečník. Děkuji.

    Vložil Krobot (bez ověření), 13. Únor 2013 - 15:43

    Zálohy mají odpovídat skutečně vynaloženým nákladům. Tedy kolik zaplatíte za společnou elektřinu, úklid, odměnu výboru nebo pověřenému vlastníku, vedení účetnictví, pojištění domu, revize a další možné náklady. Také zálohy na individuální dodávky (např. vodné a stočné). Tyto zálohy pak podléhají ročnímu vyúčtování. Dále si můžete navrhnout a vlastníky nechat schválit finanční plán potřebných oprav domu a vybírat na ně zálohové platby. Zálohové platby je třeba ročně upravovat podle skutečných nákladů bez ohledu na výši inflace. Samozřejmě je vhodné započítat zvýšení cen konkrétních služeb pokud jsou předem známy.

    Vložil Viktor_SVJ, 13. Únor 2013 - 12:06

    Odpoved zkuste hledat ve zapisech ze Shromazdeni sveho SVJ. Ve vzorovych stanovach se pise, ze vysi prispevku na spravu domu a pozemku urcuje Shromazdeni SVJ, takze by melo byt v zapisu.

    Tedy, tam kde jste si odsouhlasili tech 7 Kc za metr, tam bych hledal i nejakou inflacni dolozku. Pokud neni, platte 7. Pokud je, mela by byt rozumne napsana, tj. rikat presne podle ceho se navyseni vezme – napriklad prumerna mezirocni mira inflace publikovana CSU.

    Vložil Dáča Malá (bez ověření), 13. Únor 2013 - 16:11

    7 Kč je skutečně málo, taky je třeba pomalu šetřit na větší opravy do budoucna (střecha, stupačky, atd.)
     Dagmar

    Vložil Mirunak33 (bez ověření), 13. Únor 2013 - 22:59

    7,– Kč je opravdu velmi málo. Naše společenství si na začátku stanovilo částku 30,–Kč za m2. Dcera bydlí v bytě, kde členská schůze schválila 50,–Kč za m2. Je třeba brát v úvahu, že město vám nic nedá, vše musíte financovat jako společenství.Ze zkušenosti vím, že město před privatizací již odmítalo cokoliv opravovat, tak se připravte, že budete potřebovat hodně peněz.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".