Fond oprav

Vložil maruška (bez ověření), 16. Leden 2018 - 17:28 ::

Má někdo ze spoluvlastníků zkušenosti s bytovou jednotkou v domku ve vnitrobloku.S pla­cením do fondu oprav.Domek je na KN veden jako bytová jednotka,ale veškeré opravy na domku platím sám.Pan pověřený vlastník si v v činž.domě děla nesmyslné rekonstrukce,chro­mové zábradlí za 150 000,–Kč a já jsem povinen na jeho nesmyslné a nepotřebné věci přispívat do fondu oprav. Míra

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil tep (bez ověření), 18. Leden 2018 - 20:26

  Od 1.1.2014 platí nový občanský zákoník. Prostudujte si § 1180: Jste výlučný uživatel domku ve vnitrobloku, takže si po právu hradíte vše sám. Na druhé straně existuje skupina výlučných uživatelů činžáku – ti si mají sami hradit vše, co se týká činžovního domu. Pokud jste z tzv, FO nic od roku 2014 nečerpal, veškeré Vaše příspěvky jsou určeny na údržbu a opravu domku, který je ve vnitrobloku. Vyžádejte si, aby tyto Vaše příspěvky na údržbu a opravy byly vedeny na samostatném analytickém účtu. Příspěvky na vlastní správní činnost a zálohy na služby i po 1.1.2014 zůstaly beze změny. Správně před 1.1.2014 mělo dojít k rozdělení tzv. FO mezi domek a činžák podle spoluvlastnických podílů. Domnívám se, že tento nárok už je promlčený – tři roky jste mlčel a platil a platil. Myslím, že jste se vzbudil pozdě, ale alespoň zachráníte něco.

  Vložil Pozlacovač (bez ověření), 17. Leden 2018 - 12:36

  „chromové zábradlí za 150 000,–Kč“

  Je vidět, že přeceda postupuje úsporně, neb neinstaloval zábradlí pozlacené.

  Vložil xyz (bez ověření), 16. Leden 2018 - 23:28

  Musíte se podívat do Prohlášení vlastníka. Přispívá se podle toho, co je uvedené v prohlášení. Pokud tam je, že domek je součásti domu, tak snad nemusíte opravy svého domku platit sám, nebo musíte?. Pokud tam je ještě uvedené, že máte povinnost přispívat na společné částí celého domu, tak musíte. Tak se tam podívejte a napište to sem. Proč vám nepřispívají na opravu vašeho domku – jednotky ostatní spoluvlastníci? Jestli si vzpomínám, tak už jste tady něco řešili. Tak se od toho svj oddělte, když jste samostatný domek, pokud je to možné. Ale co vytápění, a co voda, jak je to s rozvody, máte je společné s domem nebo pro váš domek samostatné?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".