Dotaz na výši dluhu na nájmu z roku 2005

Vložil Anonymous, 2. Červen 2008 - 15:31 ::

Dobrý den, chtěla bych se někoho zeptat, moje kamarádka a její matka jsou v soudním sporu o byt. V roce 2005 dlužila její matka na družstvu nějaké peníze za nájem, nyní když to potřebuje soud vědět a ta moje kamarádka to chtěla vědět jaká byla výše toho dluhu, tak jí to nechtějí na tom družstvu říct! Je to normální? Že prý se musí poradit…! Přeci když chci vědět kolik jsem dlužila v roce 2005 a vím i za jaké období tak se podívám v dnešní době do počítače a je to záležitost 5ti minut podle mně! Nevíte jak to z nich dostat?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anonym (bez ověření), 2. Červen 2008 - 16:57

    Proč by měli informovat cizí osobu?

    Vložil Petra Štáfková (bez ověření), 2. Červen 2008 - 17:05

    Jakou cizou osobu myslíte? To jsem nechtěla vědět já, jen jsem se za ně ptala! Přečtěte si to pořádně! Ona jako nájemce bytu chtěla kvůli tomu soudu vědět kolik dlužila v roce 2005 a jí jako nájemci to družstvo neřeklo,víme?

    Vložil Anonym (bez ověření), 2. Červen 2008 - 17:49

    Ja to chápu stejně … dlužila matka kamarádky a výši dluhu po družstvu chtěla kamarádka. Pokud kamarádka a matka kamarádky není jedna a ta samá osoba (což dost dobře být nemůže), tak dotaz na družsvo vznesl někdo jiný než dlužník.

    Vložil Martina Lepková, 4. Červen 2008 - 5:50

    Vážení všichni Anonymové, ona ta její matka totiž špatně vidí proto s ní chodí její dcera a ten dotaz na družstvu chce její matka (oprávněný) uživatel!

    Vložil Anonymousov (bez ověření), 2. Červen 2008 - 22:01

    tak to chápete, špatně a proto si to přečtěte ještě jednou ono Vám to možná dojde a když ne tak se taky nic neděje

    Vložil Martina Lepková, 4. Červen 2008 - 5:48

    Já nejsem Anonymousov, proto když o tom nic nevíte, tak jděte na diskuzi třeba na Super.cz. Díky

    Vložil Tina (bez ověření), 3. Červen 2008 - 7:29

    Za 1. je podstatné, na koho je s družstvem uzavřena nájemní smlouva. Pokud je jmenovitě na matku (a to nejspíš taky bude) pak dcera (vaše kamarádka)nemá nárok na jakékoliv informace – není ve smluvním vztahu. Tady souhlas s předchozími odpověďmi.

    Za 2. probíhá-li už soudní spor, pak dlužník (matka nebo kamarádka nebo obě-nevíme, kdo je ve smluvním vztahu k družstvu) obdržel od soudu žalobu o zaplacení. V žalobě o zaplacení jsou dluhy vždy vyčísleny!! včetně úroku z prodlení ! Navíc žalobě vždy předchází upomínka!!! opět s vyčíslením dluhů. Takže tady někdo něco ze strany dlužníka asi zanedbal a na něco se vy ......, příp. pro sichr nepřebíral poštu. Teď je pozdě bycha honit. Takže zaplatit co je v žalobě, příp. se s družstvem dohodnout na splátkách (ale na to těžko přistoupí). A pro ponaučení příště platit včas – taky by dlužník mohl (velice pravděpodobně) skončit na ulici. T.

    Vložil Martina Lepková, 4. Červen 2008 - 5:53

    Díky za odpověď ale je to jinak než píšete a je to trochu složitější a zde bych už vůbec nechtěla to prezentovat vzhledem k počtu anonymních pisatelů a probíhajícímu sporu, jen jsem chtěla info! Ale díky

    Vložil Tina (bez ověření), 4. Červen 2008 - 7:12

    Pokud již spor u soudu probíhá, velmi doporučuji si najít advokáta. (Je možné – za splnění daných podmínek – bezplatně požádat o zastupování advokátem i u soudu). Běžný člověk totiž není schopen se u soudu sám zastupovat a navíc družstvo 100% svého právníka má. Pokud jde o provádění důkazů u soudu, nemá běžný člověk „páky“. A věřte, že s advokátem i spor jevící se jako prohraný, lze vyhrát.

    Ale nezlobte se, píšete, že je to trošku složitější – určitě není. V provopočátku vznikl dluh nezaplacením. A to je velice jednoduché. Pokud by si ona paní přebírala poštu nebo prostě platila inkasem či složenkou pravidelně a včas, k tomuto problému by nikdy nedošlo. A vznikl-li dluh tím, že se dostala do finanční tísně či zapoměla nebo tak podobně, mohla ještě hned z kraje jít na dohodu o splátkách či o odklad plateb na určitou dobu.( A je-li paní staršího věku, pak je vina dětech či příbuzných, ono to chce se starším lidem věnovat, protože spoustu úkonů už nezvládají nebo nechápou.) Jenže dělat mrtvého brouka se prostě někdy (vždycky) nevyplácí. Víc k problému nepíšete, tedy jsou zde odpovědi v rovině obecné. Hezký den. T.

    Vložil Martina Lepková, 4. Červen 2008 - 7:21

    Ono je to trochu opravdu složitější než si myslíte ale nechtěla bych to tu prezentovat vzhledem k probíhajícímu soudnímu řízení!

    Vložil Tina (bez ověření), 4. Červen 2008 - 8:18

    Nezlobte se, ale potom nevím a nechápu, co zde od lidí chcete poradit.

    Dcera nárok na informace nemá (není oprávněný nájemce), probíhá-li už soudní spor, pak matce jako žalované družstvo jako žalobce samozřejmě žádné informace dávat nebude. Je totiž na ní, aby u soudu dokázala, že to tak není. A kdyby měla vše O.K., pak má k dispozici na dokazování rozpisy záloh za příslušná období, má i roční vyúčtování (toto vše družstva proti podpisu nájemcům předávají nebo posílají)a má samozřejmě výpisy z inkasa nebo útržky složenek, že řádně vše platila. 1 a 1 jsou 2 a dluh opravdu sám o sobě nevznikne. Hezký den (v rámci možností). T.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".