Doba nebo lhůta pro vyúčtování za rok 2016, rozeslání správcem e-mailem

Vložil Hanka7, 3. Květen 2016 - 18:57 ::

Nejsem právník, proto bych potřebovala vysvětlit termín pro vyúčtování záloh. V zákoně, ve stanovách, všude, kam se podívám, je termín pro vyúčtování záloh formulován „do čtyř měsíců po ukončení období.....“. Letos padl tento den na sobotu. Firma, která zpracovává účetnictví našeho SV usoudila, že tedy termín pro vyúčtování je 2. května, tj. pondělí. Pominu fakt, že vlastníci pronajímatelé, musí hned ten den vyúčtovat svým nájemcům. Ale zajímá mne, jestli je konec čtvrtého měsíce den nebo lhůta. Jestli musí být vyúčtování dodáno do 30.4.2016 nebo do 2.5.2016. Naše účetní rozeslala vyúčtování vlastníkům 2.5.2016, bez schválení výboru. Výboru sdělila, že jeho schválení nepotřebuje, že je to její povinnost. Na vyúčtování je razítko a podpis účetní firmy, uvedeno, že reklamace výhradně písemně této účetní firmě a podobné nesmysly.

Jaký je tedy správný termín vyúčtování a je vůbec toto vyúčtování platné? Hanka

  • rozúčtování služeb
  • vyúčtování správy

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil LEX, 4. Květen 2016 - 1:56

dle NOZ § 607 Připadne-li poslední den lhůty na sobotu, neděli nebo svátek, je posledním dnem lhůty pracovní den nejblíže následující.

Dne 3.5.2016 dorucit vyzvu a upozorneni SVJ s uctovanou zakonnou sankci 50Kc/den+zakon. uroky dle 67/2013Sb, 366/2013Sb za kazdy den poruseni povinosti nepredani vyuctovani. Pokuta bezi od 3.5.2016.

Vložil Zdeněk II (bez ověření), 3. Květen 2016 - 19:14

Hanko, jestliže zúčtovací období běžně končí posledním dnem měsíce posledního v roce, pak vyúčtování služeb poskytovaných s užíváním bytu za předmětné zúčtovací období 2015, je povinností poskytovatele těchto služeb předložit jejich příjemcům vyúčtování těchto služeb do posledního dne 4. měsíce následujícího po skončení zúčtovacího období, tedy do 30. dubna 2016. Toto vyúčtování je povinen předložit správce domu, tedy statutární orgán vašeho SVJ. Nějaké pomýlené komentáře nějaké účetní smluvního správce jsou úplně mimo. Pokud se tedy SVJ jako správce domu a poskytovatel služeb nevzdalo svých práv a povinností a nedelegovalo je smluvně v příkazní smlouvě na správu nemovitosti na uvedeného smluvního správce. Pokud to ve smlouvě a případně stanovách nemáte, pak klidně vyčkejte, až obdržíte vyúčtování tak, jak je zákonem stanoveno a můžete počítat dny, kdy je poskytovatel těchto služeb v prodlení s předložením řádného vyúčtování.

Zdeněk II

Vložil Anonimusek (bez ověření), 3. Květen 2016 - 21:24

Podívejte se na Počítání času v OZ.

Vložil Anonymuus (bez ověření), 3. Květen 2016 - 22:18

Dle 607 NOZ tedy 2.5..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".