Datovka

Vložil Jan (bez ověření), 5. Prosinec 2023 - 15:19 ::

Dobrý den, chci se zeptat na zasílání do datové schránky. Zřídil jsem si ji na základě vlastní žádosti pro komunikaci s úřady. Nyní mi do datovky jsou zasílány i doklady ze SVJ a vedení SVJ ode mne požadují, abych komunikoval přes datovou schránku. Tedy jinak, než ostatní vlastníci, kteří datovou schránku nemají, a jsou ve spojení se členy výboru přes e-mail. Jejich požadavek se mi nelíbí, přeci jen je pro mne jednodušší zaslat e-mail, tak jako jiní, než komunikovat přes datovku.

  • datová schránka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil filNad52, 6. Prosinec 2023 - 18:27

Super věc

Vložil xxx123 (bez ověření), 6. Prosinec 2023 - 6:58

Datová schránka ukládá povinnost komunikovat jejím prostřednictvím s orgány VEŘEJNÉ MOCI!!!! Její využití v ostatních případech je dobrovolné.

Vložil Zdenek 22, 5. Prosinec 2023 - 21:06

Zrušte si příjem poštovních zpráv.

Vložil Opačný (bez ověření), 5. Prosinec 2023 - 18:06

Mám opačný problém: požaduji komunikaci přes DS. Proto jsem si ji zřídil.

SVJ zasílá poštou na dodejku.

Vložil Clem (bez ověření), 6. Prosinec 2023 - 7:27

To mate jeste dobre, pokud vam ty obalky posila SVJ zdarma – dementi u nas jeste pozaduji uhrady za ty objemne obalky co mi zasilaji a ja nechci!

Doporucuji jim do dat. schranky napsat, ze vam posta nedorucuje a ze pozadujete dorucovat vyhradne elektronicky do datove schranky xyz.

U soudu by k tomu melo byt prihlednuto (ale je nutne to SVJ prukazne toto sdelit).

Bavime se o rocnim vyuctovani nebo o cem presne?

Vložil AnoNe (bez ověření), 6. Prosinec 2023 - 7:56

Každý musí mí poštovní schránku. Pošta nedoručuje je nesmysl.

Vložil Pohodar (bez ověření), 6. Prosinec 2023 - 8:14

MUSÍ? Musíš akorát umřít, ty jsi se ještě nesetkal s tím, že i pošta dnes může házet přes plot?

Že zapsané zásilky hází normálně do schránky? Anebo nechapeš situaci kdy někdo bydlí v zahraničí?

Ty jsi stará struktura, která bojkotuje systém tím, že bude odmítat datovou schránku za 10 Kč, raději bude používat papírové obálky papíry, toner a platit stokorunu za dopis s dodejkou který někdy jde i měsíc?

Nebo o co ti přesně jde ty anonymní prudiči?

Naštěstí, SVJ si nemůže vypnout příjem poštovních zpráv, takže do SVJ jde zasílat korespondenci za 10 Kč.

Současně jde odmítnout placení nesmyslných objemných listovních zásilek zasílaných ze strany SVJ, a na shromáždění nabídnout, že se společenstvo nechová jako řádný hospodář. Pokud jsou ostatní normální, tak už se to nějak vyřeší samo.

Vložil 123456789 (bez ověření), 6. Prosinec 2023 - 8:51

Nová strukturo: 500/2004 Sb., správní řád, stanoví tzv. fikci doručení v případě, že adresát nebyl zastižen v místě doručení a písemnost byla uložena: „Jestliže si adresát uložené písemnosti písemnost ve lhůtě 10 dnů ode dne, kdy byla k vyzvednutí připravena, nevyzvedne, písemnost se považuje za doručenou posledním dnem této lhůty. Když nebudeš mít schránku, jsi namydlený, máš doručeno a nikdo se neptá, zda jsi byl v zahraničí nebo na dvorku. Asi jde o to, že když ti zasílá SVJ nesmysly, zda musíš odpovídat jinak než ti, co nemají datové schránky. Čti pozorně a budeš vědět o čem je řeč a nebudeš psát hlouposti o staré struktuře.

Vložil No (bez ověření), 6. Prosinec 2023 - 9:54

mudrlante, jde o to, že v datové schránce je průkazné, co ti bylo zasláno, kdežto v té obálce nemůžeš nějak prokázat, co zasláno bylo ci nebylo

A adresát se ani nemusí dozvědět o tom jestli něco bylo odesláno, když to nedošlo, stačí, aby ti někdo vyndal ze schránky oznámení, nebo ti ho pošta vůbec nedala, nebo …

Tedy, jaký ty spatřuješ důvod v tom, aby SVJ odmítalo zasílat do datové schránky, než jenom NEHOSPODÁRNOST, neschopnost, schválnost, a obstrukce ze strany SVJ?

Vložil Honzík (bez ověření), 6. Prosinec 2023 - 8:58

ASI TAK – POKUD NEJDE O NIC DŮLEŽITÉHO, TAK PSÁT E-MAILEM, NEBO NEPSAT VŮBEC. Pokud jde o něco důležitého, tak se rozhodnout odepsat buď dodejkou nebo datovou schránkou, aby byl doklad o doručení.

Vložil Justitianus, 5. Prosinec 2023 - 15:33
  1. Na nic se neptáte.
  2. Přečtěte si stanovy.

Justitianus

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".