Crittall v televizi NOVA

Vložil Pavel, 9. Leden 2015 - 18:20 ::

Dnes, zítra či v neděli má být v hlavním vysílacím čase televize NOVA uvedena reportáž z Třebíče o crittallu. Délka 1 minuta 40 vteřin. Nevím jak to bude sestříhané.

Na pondělí 19.1.2015 je na MPO dojednána schůzka s ředitelem odboru energetiky Ing. Havlem. Dále je požadována účast náměstka Šolce, který účast zatím nepřislíbil.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel Kalouskovy (bez ověření), 14. Leden 2015 - 21:56

  Ma nekdo nejake upresneni, kdy ci v jakem poradu ta reportaz byla, pripadne rovnou link na video?

  Vložil ladik12 (bez ověření), 23. Leden 2015 - 10:50

  Poslanec Martin Novotný navrhuje zrušení povinnosti instalace „registračních přístrojů“ (sněmovni tisk 1877):

  http://www.psp.cz/…historie.sqw?…

  Odkaz na stenoprotokoly z 2. čtení novely zákona 406/2000 Sb.

  http://www.psp.cz/…uz/25–1.html#77

  Konečně to někdo řekl nahlas (poslanec Martin Novotný):

  …odbornou veřejností upozorněni, že samotný tlak na zavedení této povinnosti není natolik podmíněn příslušnou evropskou směrnicí, jak ministerstvo původně uvádělo, protože tato povinnost, která samozřejmě může zatížit různá společenství vlastníků, jednotlivé obyvatele bytů poměrně vysokými částkami, je nám ukládána pouze v případě, že příslušná analýza na úrovni České republiky prokáže, že takové opatření je efektivní. Když jsme zjišťovali, jestli taková analýza existuje, tak jsme se k ní nedostali…

  …nejdůležitější aspekt se objevil relativně pozdě a ten se týkal jednoho typu těchto – v uvozovkách – měřidel, těch poměrových indikátorů, které mají tu vlastnost, že nejsou měřidly podle zákona o metrologii, nemají certifikaci, dokonce z hlediska studia doprovodných materiálů k těmto jednotlivým měřidlům samotní výrobci uvádějí, že za určitých podmínek chybovost těchto přístrojů může dosahovat až sto a více procent. Ten problém spočívá samozřejmě v tom, že využívat takové přístroje, taková měřidla ve chvíli, kdy s tím je spojena zároveň i ekonomická bilance a konkrétní platby jednotlivých obyvatel, ve chvíli, kdy nejde o certifikované přístroje, může být problém…

  http://www.psp.cz/…17481802.mp3

  Vložil lake, 23. Leden 2015 - 13:43

  Největší problém je v nesmyslném nařizování kalorimetrů tam, kde by postačovaly levné indikátory, nebo ještě lépe teploměry pro denostupňovou metodu.

  Kalorimetr je stanovené měřidlo, které stojí s montáží asi 4000 Kč a k tomu každé čtyři roky přidejte tyto úkony:

  • vypuštění topné soustavy
  • demontáž měřiče i obou čidel
  • odvoz do zkušebny
  • metrologické ověření
  • přivezení ze zkušebny
  • zpětná montáž pověřenou organizací včetně plombování
  • napuštění topné soustavy

  To vše za cenu dalších 4000 Kč na každý byt.

  Vybavení domu kalorimetry je tedy absurdní plýtvání. Podle mne je tato věc zralá pro Ústavní soud. Nikdo nikdy neprokázal, že měřič za 4000 Kč je nákladově efektivnější nežli indikátor na radiátoru za 400 Kč (s životností 10 let bez ověřování).

  Jestliže zákonodárce stanovil jednoznačně, že ke splnění cíle zákona postačují indikátory či teploměry pro DS metodu, pak je zjevně nesmyslná a fyzikálně neobhajitelná jeho snaha trvat na instalaci kalorimetrů jen proto, že trubky v domě jsou vedeny do bytů určitým způsobem.

  Jde o zřejmou bezdůvodnou svévoli a jak jsem napsal – je to na Ústavní soud.

  lake

  Vložil Návštěvník (bez ověření), 23. Leden 2015 - 11:35

  Kritické postoje k instalaci registračních přístrojů vyslovili nahlas kromě uvedených poslanců mnozí jiní, i když mimo poslaneckou sněmovnu. Je přavděpodobné, že jeho návrh nenajde potřebnou podporu. Vždyť s ním neuspěl ani v hospodářském výboru, jak vyplývá z reakce ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka:

  „Chtěl bych především poděkovat za konstruktivní debatu, která proběhla v hospodářském výboru, kde se diskutovaly jednak štítky, jednak ono rozpočítávání tepla v rámci SVJ. Většinu věcí jsme vypořádali během podrobné debaty. Oba pánové, kteří zde přednesli své pozměňovací návrhy, podpořili hospodářský výbor a sdělili, že své neúspěšné pozměňováky předvedou tady, což také splnili. Já je bohužel nemohu podpořit při vědomí komplikovanosti této záležitosti rozpočítávání tepla v SVJ, a vím to z osobní zkušenosti, protože já v SVJ bydlím a jsem členem výboru a vím, jaké s tím máme problémy, a hledáme tu opravdu nejméně špatné řešení. Rovněž souhlasím s panem zpravodajem, že by opravdu v ideálním světě bylo lepší mít energetický zákon, a pak teprve toto, ale nežijeme v ideálním světě a asi bych se nedopracoval vůbec žádných výsledků, kdybych takto postupoval.“

  Vložil RadekV, 9. Leden 2015 - 20:17

  Ta schůzka bude jen na téma Crittal nebo obecně o té jejich hovadině?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".