Co všechno má být ve vyúčtování nákladů na teplo a teplou vodu

Vložil salve, 15. Březen 2018 - 11:18 ::

Vyhláška č. 269/2015 Sb. stanoví v §6/odst.f

Ve vyúčtování poskytovatel služeb, kromě náležitostí stanovených zákonem, uvede

 1. podíly nákladů připadající na příjemce služeb s uvedením základních složek, spotřebních složek a celkových nákladů v Kč, a to zvlášť na vytápění, na teplo na ohřev vody a na vodu spotřebovanou na poskytování teplé vody,......

Jestli to dobře chápu. Měl bych dostat přehled pro všechny ostatní byty v domě. Dostal někdo takový přehled za rok 2016?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 16. Březen 2018 - 0:53

  ANo je to tak.

  Obsahově stejný § je §7/2/f vyhl. 372/2001 Sb. Jenže nebyl vymožitelný, protože neměl stanoveny sankce (tzn. byl bezzubý) a nenašel jsem judikaturu, která by se postavila v jeden řad se zdravým rozumem natožpak rozumem průměrného člověka.

  Změna (závan čerstvýho vzduchu) sem kdysi „nakoukla“ po nabytí účinnosti zák. 67/2013 která zavedla sankce. To trvalo POUZE 1-rok a zešílená velká BD/SBD prolobovala novelu 104/2015, která všechna podstatná porušování povinností na straně poskytovatele → zrušila (ponechala pouze 4 sankce viz.)

  Takže to je, opětovně stejné jako celých (14 + 4(-1)) let, tedy v HAJZLU:
  můžete se soudit, ale dozvíte se, že dostat vyúčtování s náležitostmi dle zákona, že dělat rozúčtování dle zákona, že řídit se stanovami, atd. … není potřeba, není důležitý, není k ničemu (příklad jak soudí soudce-ničema, uvedl TN. Stanovisky těchto ničemných soudco-gaunerů se pak řídí soudci-bezmozkové, kteří sedí na stejném levelu soudní mašiny).

  Neexistuje tedy žádný právní prostředek jak dosáhnout dodržování povinností na „obou stranách rovnice“.

  PS: „dostat byste to měl“ ale

  • šance že údaje o náměrech dostanete už ve vyúčtování je: =0
  • šance že údaje nejen o náměrech vymůžete pomocí §8/1 je: „lim n→∞ (1/n) =0“
   (translate: čím více kroků uděláte, tím více jde výsledek do ztracena)
  Vložil P_V (bez ověření), 15. Březen 2018 - 21:06

  Plurál „základních složek, spotřebních složek“ je patrně míněn tepla a teplé vody, nikoli bytů. Výklad co těmi paragrafy chtěl básník říci, najdete v metodickém pokynu MMR ze dne 15.12.2017 k zákonu 67/2013 Sb a vyhlášce 269/2015 Sb.

  Vložil Jura (bez ověření), 15. Březen 2018 - 18:19

  Ano salve. Chápete to velmi dobře. Součástí vyúčtování nákladů na teplo a teplou vodu je povinná informace dle §6, odsst. f) vyhlášky. Jak jinak by jste si mohl správnost svého vyúčtování zkontrolovat. Bez těchto údajů (a nejen těchto) je vyúčtování neúplné, nesrozumitelné a tedy neplatné!

  Vložil lamot, 15. Březen 2018 - 17:15

  ve vyúčtování máte za celý dům údaje,členěné na základní a spotřební složku, potom vaši vlastní spotřebu podle platného předpisu a to je vše. pokud se domníváte, že byste měl obdržet přehled spotřeby všech vlastníků, tak to vám správce nebo účetní nedá. To jsou osobní údaje. Kolik kdo spotřebuje teplé vody a tepla – na tyto údaje nárok nemáte.

  Vložil abx (bez ověření), 15. Březen 2018 - 12:25

  My tyto údaje máme uvedené na individuálním účtu, který dostává vlastník. Každý vlastník tyto údaje u nás dostane.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".