Co je podpis?

Vložil Anonymous, 21. Červen 2019 - 12:14 ::

Jak je definován podpis?

Na poště jsem podepsal převzetí zásilky, poštovní úřednici se to nelíbilo a trvala na tom, ať se podepíšu „pořádně“. Jak je definován podpis, resp. jeho náležitosti?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Lumír (bez ověření), 22. Červen 2019 - 17:33

  Společnost O2 trvá na podpisu smlouvy prostřednictvím jejich krabičky (označené jako SignoSoft), která sejme, uloží a vytiskně kopii (obrázek) podpisu. Podobně postupují i jiné společnosti.

  Prosím pana Zděšeného člena SVJ o vyjádření, zda je takto podepsaná listina platná. Děkuji.

  Vložil ..... (bez ověření), 21. Červen 2019 - 12:43

  No vždyť jste to slyšel od poštovní úřednice. Je definován „pořádně“.

  Vložil Onderka ml. (bez ověření), 21. Červen 2019 - 15:27

  A co podpis (hrotem nebo prstem) na elektronickém snímači (typu DigiSign ad.) nebo na dotykové obrazovce? Banky, telefonní operátoři ad. tvrdí, že takovýto podpis (tj. obrázek podpisu) je právně v pořádku.

  Vložil Petr, 26. Červen 2019 - 14:27

  Já bych ihned vletěl na vedoucí/ho. Dnes jsem to tak udělal, když mne jejich systém poslal k přepážce a tam mně sdělili, že jsem měl stisknout v podmenu něco jiného a jít k bankovní specialistce a ne k pojišťovací specialistce. Když jsem se její radou řídil, poslal mně systém opět ke stejné přepážce. Tak jsem zamířil k vedoucí. Ta se nějak se systémem „domluvila“.

  Připojím ještě (přečtené) tvrzení zpěvačky Petry Janů, že jí nechtěli vydat na poště peníze, určené Janě Petrů, což se nedivím. Když si v OP změnila jméno na Petra Janů, tak z toho byla dotyčná úřednice dost zklamaná, že nemůže Petru Janů šikanovat.

  Něco jiného je to v bance, tam se musíme podepisovat dle vzoru, který jsme na počátku smlouvy poskytli.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".