cestovné

Vložil Anonymous, 4. Prosinec 2013 - 15:30 ::

Vedeme účetnictví společenství vlastníků jednotek. Předsedkyně výboru tohoto SVJ (zapsaná jako statutární orgán v OR) se zúčastnila semináře v Praze. Cesta jí zabrala celý den. Před konáním cesty si nedomluvila žádné podrobnosti týkající se cesty. Po ukončení semináře si požádala o proplacení cestovních výdajů (jízdné a náklady spojené s úhradou semináře). Nežádá o stravné. Má SVJ automaticky povinost stravné proplatit? V době konání semináře měla předsedkyně výboru sepsánu ještě dohodu o provedení práce týkající se vyřizování administrativních záležitostí. SVJ tyto záležitosti nemá upraveny ve Stanovách a ani v jiném vnitřním předpise.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil karelh, 5. Prosinec 2013 - 6:49

  Dobry den, proc by naklad na vzdelavani nemel byt nekladem na spravu? Jak zde bylo jiz napsano § 9 odst. 8 bytoveho zakona na tuto otazku odpovida. Druhou veci je, zda v ramci rozpoctu bylo s timto nakladem pocitano.To je vsak veci predsedkyne, aby v ramci zpravy o hospodareni toto obhajila. Vy jen zauctujete v souladu s ucetnimi predpisy.

  Ma-li svoji praci statutara delat dobre potrebuje k tomu i urcite penzum znalosti a ze sve kapsy si to asi hradit nebude. To by byla opravdovy nadsenec. Spousta lidi dela funkci v SVJ bud za symbolickou odmenu nebo zdarma, takze naklad na jeden seminar neni zase takova zatez. A kdo je jineho nagoru ma moznost se nechat zvolit a ukazat, ze to bude delat lepe a levneji.

  Omlouvam se za psani bez diakritiky, nemam ted cz klavesnici. karelh

  Vložil účetní (bez ověření), 5. Prosinec 2013 - 11:03

  Cestovné a školné je nákladem na správu. Jiný výklad postrádá logiku.

  Vložil § (bez ověření), 5. Prosinec 2013 - 4:22

  § 9 (8) Shromáždění je nejvyšším orgánem společenství. První schůze shromáždění se musí konat nejdéle do 60 dnů po vzniku společenství (odstavec 3); svolá ji původní vlastník budovy. Na této schůzi shromáždění schvaluje stanovy společenství a volí orgány společenství podle odstavce 7 písm. b) a c). Tato schůze se může konat jen za účasti notáře, který o jejím průběhu, volbě a složení orgánů společenství a schvalování stanov pořídí notářský zápis, jehož přílohu tvoří schválené stanovy společenství. NÁKLADY NA ČINNOST ORGÁNŮ SPOLEČENSTVÍ SE POVAŽUJÍ ZA NÁKLADY SPOLEČENSTVÍ SPOJENÉ SE SPRÁVOU DOMU.

  Vložil Pietsch (bez ověření), 5. Prosinec 2013 - 1:06

  Mistře, výuka cizích jazyků je potřebná. Stejně tak finanční gramotnost. Ale i odpočinek na Baleárách. Nemám ale pocit, že by mělo být hrazeno vybraným jedincům v SVJ z příspěvků členů SVJ, pokud těmito vlastnostmi nedisponují nebo pokud si tyto profity nehradí sami. V zájmu ochrany budoucích členů bláznova Společenstva zveřejněte ICO Vašeho SVJ ať víme kam se URČITĚ NESTĚHOVAT.

  Nepochybně nejde o správu domu ani v případě jízdného, seminářovného natož pak žravného které jí chcete vnutit zjevně násilím.

  Vložil účetní (bez ověření), 5. Prosinec 2013 - 11:05

  Pane Pietschi, to co tvrdíte, dokážete podložit nějakým předpisem?

  Vložil svjvmt, 4. Prosinec 2013 - 23:20

  Odpovězte si, vy byste investoval ze svého?? Pak jste mohl jet vy.

  Vložil ten,co ví ....... (bez ověření), 4. Prosinec 2013 - 21:02

  Jestli nepobira nějaké přemrštěné odměny za funkci ve výboru, tak jí náhrady jistě náleží. Neznám podrobnosti, ale ani kuře, atd. Proč jste tak uzkoprsi?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".