cena fondu oprav

Vložil Anonymous, 17. Duben 2007 - 9:31 ::

Dobrý den, zakoupili jsme byty v novostavbě, kolaudace byla v červnu 2006. Na podzim jsme dostali rozpis zálohových plateb. Zhruba před měsícem byla schůze kde představenstvo se tozhodlo zvýšit fond oprav. Mě např. cca. o 600,– Kč. Chtěla bych jen vědět podle čeho a jak se určuje fond oprav na m2 u nových bytů. Zdá se mě to příliš vysoké, jelikož můj byt má i s balkonem 62 m2. Dnes máme schůzi kde s tím spousta nájemníků samozřejmě nesouhlasí. Všechno má nějaké garance, nemyslím si tudíž že je nutné hned od začátku platit tolik, když není důvod.

Předem děkuji za odpověď

Filipová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 17. Duben 2007 - 14:16

  Ve vzorových stanovách je to upraveno naprosto jasně:

  Čl. VII, ostavec 3

  Do výlučné působnosti shromáždění náleží rozhodování o

  písmeno f) výši příspěvků členů společenství na správu domu a pozemku, popřípadě o výši a způsobu placení dalších příspěvků na činnosti uvedené v čl. IV.

  Ale upozorňuji, že můžete mít stanovy upravené oproti vzorovým.

  Vložil NKlainová, 17. Duben 2007 - 11:08

  Hlavním podkladem pro stanovení příspěvků do tzv. „fondu oprav“ je rozpočet schválený shromážděním vlastníků jednotek.

  Rozpočet obsahuje předpokládané náklady na běžnou správu domu, např. poplatky bance, pojistné domu, odměny voleným orgánům SVJ, drobné režijní náklady, náklady na plánované revize technických zařízení aj.

  Dále obsahuje předpokládané náklady na plánované finančně náročnější akce, např. na zateplení, opravu střechy atd. Tyto akce musí být předem schváleny shromážděním vlastníků.

  Bez podobně zpracovaných podkladů, prokazujících výši vyžadovaných příspěvků do tzv. „FO“, nemusíte navýšení příspěvků schválit.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".