Bojler na chodbě panelového domu

Vložil František22, 15. Květen 2019 - 11:07 ::

V našem domě (SVJ) proběhl přechod z centrální dodávky TUV na bojlery. Dům má 36 bytů + prostory v suterénu ve vlastnictví města.35 nájemníků instalovalo bojlery v koupelnách nebo WC svých bytů, pouze jeden se rozhodl istalovat boiler na chodbu před byt ve veřejném prostoru a ten osadit protipožárním sádrokartonem. Toto nekonzultoval s nikým z SVJ. Neproběhlo žádné stavební řízení (změna profilu veřejného prostoru),žádný návrh na zanesení změn do stavebního plánu domu, žádný posudek v rámci Požární ochrany, žádný návrh na změnu užívání veřejného prostoru a následné projednání na schůzi SVJ zda je tato varianta možná, prostě nic. Svévolně umístil tlakovou nádobu na chodbu bytového domu.V následné schůzi SVJ si toto nechal dodatečně odhlasovat schromážděním. Proběhla diskuze s tím, že několik vlatníků z dotčeného vchodu(zejména partaje pod ním) nesouhlasilo s tímto umístěním. Otázka zní- je možno akceptovat takovéto jednání z právního hlediska? Je nutný zvláštní režim revizí bojleru pokud je ve vřejném prostoru a vést o tom přístupnou dokladovanou dokumentaci? Ovlivní takovéto změny v případě pojistné události na zřízení výplatu pojistky? Nemusí s touto úpravou souhlasit 100% vlastníků v hlasování SVJ???? Děkuji za odpověď F

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Olivia (bez ověření), 20. Květen 2019 - 13:01

    „istalovat boiler na chodbu před byt“

    Hasiči Vám rádi pomohou. Na chodbě nesmí nic být. Už se zde řešilo.

    Vložil Tomáš Neugebauer (bez ověření), 20. Květen 2019 - 13:10

    To není zcela přesné. Avšak, je vysoká pravděpodobnost, že boiler tam být nemůže.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Květen 2019 - 15:46

    hlasováním na shromáždění vlastníků schválili tak se tady ptáte docela zbytečně. Obecná rada je jako přehlasovaný vlastník se obrátit na soud.

    Vložil Otýlie (bez ověření), 15. Květen 2019 - 17:58

    „přechod z centrální dodávky TUV na bojlery“

    Předpokládám, že máte souhlas vlastníka stavby a stavebního úřadu. Byl-li bych vlastníkem stavby či stavebním úřadem, tak souhlas nevydám.

    Vložil fann (bez ověření), 18. Květen 2019 - 11:07

    Ano vše je legální jsem spoluvlastníkem, finanční úspora cca 40%, ale já se ptal na něco jiného

    Vložil Hubert (bez ověření), 15. Květen 2019 - 12:35

    V kazdem pripade by mel mit povoleni na umisteni technického zarizeni ve spolecnych prostorach tj min 3/4 vlastniku a uzavřenou najemni smlouvu na část spolecnych prostor s výborem, třeba za mesicni uplatu.

    Dulezite je také samotne umisteni boileru, zda je na chodbe ci nejakem koutku, kde neohrozuje a samozrejme nebrani unikovym pozarnim cestam

    Po technicke strance je třeba urcite nejaky nacrtek. Po elektricke strance by mi osobne vadilo, ze je elektricky spotrebic napajen z rozvodu jinych prostor a není vybaven vypinacem ve spolecnych prostorach, to same plati i pro vodu ( kohouty ) a kam je sveden odtok pojišťovacího ventilu … urcite bych v pripade povoleni trval na vyse uvedenych věci …

    Stavebni plan asi potřeba nebude a pozarni ochrana se dela v pripade stavebniho povoleni a urcite by je spise zajimaly unikove prostory, Pozarni useky jsou predpokladam samotne byty a spolecne prostory .. tj pouzit v miste prurazu certifikovane ucpávky.

    Zaver: peknej rizek, ten obcan … asi se mu to nebude libit a podobrem to pujde asi velmi tezko …

    Změna centrální dodávky TUV na jednotlive bojlery … nevim jestli delate dobře, ale uz rozhodli jste se, ale tam se musela udelat zmena projektu domu vcetne komunikace se stavebnim uradem, povolenim a umisteni novych boileru.

    Vložil Hrubý (bez ověření), 18. Květen 2019 - 11:45

    Vlastník nemůže uzavřít nájemní smlouvu na společných částech s výborem, jak jste uvedl, už to tu bylo řešeno (mělo by jít o výlučné užívání části společných prostor).

    V úvodním dotaze se hovoří o 36 bytech a 35 nájemnících a SVJ. Není jasné, proč se hovoří o nájemnícich (možná měl tazatel namysli vlastníky), žeby všichni vlastníci byty pronajímali?

    Vložil Neznámý muž z metra (bez ověření), 18. Květen 2019 - 17:41

    O co pánovi pravděpodobně jde. O pravidla toho partyzánského úkonu. Já bych vypracoval potřebný projekt, dal ho posoudit stavebně,technic­ky,bezpečnostně a požárně. Pak počkal na nejbližší schůzi vlastníků a návrh jim dal k projednání podle pravidel stanov a pokud by to prošlo (o čemž silně pochybuji) nechal si to písemně potvrdit.Je to jednoduché Ano nebo Ne. V případě ano by mohly teprve přijít možnosti nějakého způsobu užívání prostoru po sválení schromáždění. Konání toho pána připomíná chování našich bratrů z bývalé SSSR na Karlovarsku. Postavím daču a pak teprve seženu stavební povolení, ona to spraví nějaká pokutka a jedeme dál.Toť vše… Trefil jsem se?

    Vložil Poradce (bez ověření), 20. Květen 2019 - 11:48

    Je nutné stavební povolení,které je součástí Smlouvy o výstavbě.To již všechny posudky obsahuje +100% souhlas účastníků stavby a poplatek 5000Kč pro legislativní úpravy,dodatky dokumentace stavebních změn. Pak asi nebude mít problém se souhlasem SVJ, když mu to podepíšou. Kdyby to bylo v bytě, nikoho to nezajímá.

    Vložil Fan (bez ověření), 18. Květen 2019 - 16:02

    Promiňte, to byla ,jsme vlastníci

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".