15 romů v bytě 1+1

Vložil Katrina (bez ověření), 2. Květen 2014 - 10:44 ::

Dobrý den, zhruba před měsícem se do našeho domu nastěhovali dvě romské rodiny. V bytě 1+1 v centru Liberce bydlí cca. 12 a někdy až 15 osob. Z toho 5 dětí v rozmezí 5 – 13 let. V bytě jsou již 10 let problémoví nájemníci a byt je také v katastrofálním stavu. Byt jim pranajmula majitelka butu Jarmila Levko, která je Ekonomická náměstkyně v Divadle F. X. Šaldy Liberec. Mimo ubytovaných romů se celý den pohybují po domě pochybné existence snědé pleti. V domě se také začínají množit drobné krádeže. Celý dům má vážné obavy o svoji bezpečnost. Nájemníci po sobě samozřejmě ani neuklízejí. Dům vypadá jako romská ambasáda a my se stydíme už z domu i vycházet. Návštěvy k nám přestali chodit z obavy o bezpečnost. Chtěla bych se tedy zeptat jestli se s tím dá něco dělat. Jestli něco zmůže Policie nebo sociálka. Není přeci možné aby 5 dětí žilo v 1+1 ještě s 5 – 10 dospělými. S majitelkou bytu není domluva. Ona sama byla vdaná za libereckého opilce a na čistotu nikdy nebyla. Děkuji za podněty.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Martin L. (bez ověření), 5. Květen 2014 - 7:28

  nic s tím neuděláte. Naopak jestli si budete moc stěžovat tak ještě obvinní Vás.

  Vložil lake, 3. Květen 2014 - 8:17

  Paní Katrino, nic nebrání SVJ či vlastníkům jednotek vymáhat po vlastníkovi onoho bytu plnění jeho povinností.

  Dále: vznikla-li škoda na společných částech, je možno vymáhat náhradu na škůdci. Problém ovšem bývá prokázat kdo je škůdcem.

  Dále: SVJ se může svým jménem domáhat toho, aby se osoba či osoby zdržely obtěžování vlastníků jednotek ve společných částech domu a na společném pozemku věcně příslušném k domu. Včetně soudního vymáhání, které může směřovat vůči komukoliv, kdo obtěžuje. K tomu je ovšem nutné prokázat obtěžování a identifikovat osobu, která obtěžuje.

  A dále:

  89/2012 Sb. § 1184
  Na návrh osoby odpovědné za správu domu nebo dotčeného vlastníka jednotky může soud nařídit prodej jednotky toho vlastníka, který porušuje povinnost uloženou mu vykonatelným rozhodnutím soudu způsobem podstatně omezujícím nebo znemožňujícím práva ostatních vlastníků jednotek.

  lake

  Vložil Katrina. (bez ověření), 3. Květen 2014 - 14:20

  Víte co to je vše na běh dlouhou trať. Zvláště pak při našem stavu soudnictví. Problém je také ve společenství, která není moc funkční. Je zde spousta starých lidí, kteří mají jednoduše strach. Víte ono 15 nepřizpůsobivých budí u lidí obavy. Spíš by mě zajímalo jestli s tím něco může Policie – 15 osob z toho 5 dětí na 40 m2, třeba je to ohrožování mravní výchovy nebo sociální služba. Přece ty děti nomohou mít základní higienické podmínky.

  Vložil SV (bez ověření), 3. Květen 2014 - 8:19

  „Dále: SVJ se může svým jménem domáhat toho, aby se osoba či osoby zdržely obtěžování vlastníků jednotek ve společných částech domu a na společném pozemku věcně příslušném k domu. Včetně soudního vymáhání, které může směřovat vůči komukoliv, kdo obtěžuje.“

  Odkud soudíte, že tohle patří pod správu společných částí domu a pozemku, což je to jediné, čímž je SVJ oprávněno se zabývat?

  Vložil lake, 3. Květen 2014 - 10:24

  Soudím tak z judikatury Krajského soudu HK, Městského soudu v Praze, Nejvyššího soudu a Ústavního soudu. Zde se o tom psalo opakovaně, viz např. SVJ jako žalobce při obtěžování hlukem. Použijte funkci „Hledat“, nebo si projděte obsah štítku „obtěžování“ či „hluk“.

  lake

  P.S.: Dávejte laskavě příspěvkům názvy.

  Vložil Návštěvník (bez ověření), 2. Květen 2014 - 15:26

  Paní Jarmila Levko je pověřeným vlastníkem SVJ SPOLEČENSTVÍ GOLLOVA 555 – Liberec 4, Gollova 555 – pravděpodobně jde o Váš dům.

  Pod Vaším příspěvkem klepněte na Seznam štítků. V seznamu štítků vyberte Obtěžování 62× a pak si už můžete z obrazených témat vybrat a pročíst témata k Vašemu problému.

  Co by Vás ale mělo také zajímat pokud jste vlastníkem bytu v uvedeném domě je hospodaření SVJ. Máte právo požadovat po pověřeném vlastníkovi paní J. Levko informace (máte na ně nárok podle Občanského zákoníku) o finanční situaci SVJ. Např., zda jsou v domě vlastníci dlužníci. Může se stát, že nájemníci paní Levko neplatí za nájem a služby. To Vás ale nemusí zajímat, protože paní Levko jako vlastník uvedeného bytu musí platit na účet SVJ všechny úhrady za pronájímaný byt i v případě, kdyby ji nájemníci neplatili. Pokud by kvůli neplatícím najemníkům neplatila veškeré platby na účet SVJ, připadně byl v domě i jiný vlastník dlužník, pak za dluhy SVJ ručí všichni vlastníci a mohly by být u nich v budoucnu vymáhány.

  Vložil Katrina. (bez ověření), 3. Květen 2014 - 8:04

  Ne nejedná se o adresu Liberec 4, Gollova 555. Tam paní Levko bydlí se svoji rodinou a do domu kde ona sama bydlí si přece nebude ubytovávat 15 lidí do 1+1. Vlasní ještě jeden byt 1+1 v samém centru Liberce.

  Vložil mostecak (bez ověření), 2. Květen 2014 - 15:02

  Vzhledem k politické angažovanosti paní Levkové se mi tento příspěvek spíše jeví jako pomluva politických oponentů. Myslím, že na odborný server politiku netřeba zatahovat.

  Vložil Katrina. (bez ověření), 2. Květen 2014 - 18:10

  A to jako kde ? V roce 2010 se zůčastnila voleb do městského zastupitejství za Demokratickou regionální stranu (DRS) a dosáhla krásného výsledku 3%. Vše co je tady psáno je naprostá pravda. I to že byla vdaná za jednoho z nejhorších opilců v Liberci Tomáše Bábu, který si snatkem s ní změnil příjmení na Pešl.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".