Vložil mirek_2 (bez ověření), 4. Říjen 2010 - 9:16

Pokud se jedná o závažné vady tak jak je popisujete a nikoliv pouze o vady vzhledu a výbor SVJ závady neřeší, nic jiného než požádat o řešení příslušný stavební úřad vám zřejmě nezbývá (viz níže lake). Doporučuji ale, nahlédnout alespoň orientačně do problematiky –viz. výňatek Směrnice…dále) …. Můžete totiž rozvířit problém, který by mohl vést k pozastavení vaši žádosti o dotaci, případně i k její vrácení k dopracování! V situaci kterou popisujete – může jít o statisíce, příp. miliony za dotaci a výbor by si to asi nenechal na sebe. Rozhodně bych doporučoval nejprve pokusit se ještě jednou dořešit celou situaci s výborem a projektantem – jak se říká ‚doma‘ a na stavební úřad se obrátit jen v případě, že problém nebude vyřešen.

** * Směrnice č. 9/2009 Ministerstva životního prostředí o poskytování finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Programu Zelená úsporám …

PŘÍLOHA Č. I/3
Zásady a podmínky poskytování finančních prostředků z Fondu……
1. Základní pravidla
…..U bytových domů je požadováno provedení stavebně-technického posouzení budovy před podáním žádosti o podporu v této oblasti podpory. Dále viz Příloha č. I/3. …. ……..9. Stavebně-technické posouzení budovy požadované u bytových domů se dokládá posudkem zpracovaným autorizovanou osobou v oboru pozemních staveb, technika prostředí staveb nebo statiky a dynamiky staveb a má nejméně 5 let praxe ve výstavbě nebo projektování domů a jejich změn. Pokud toto stavebně-technické posouzení doporučí provedení sanace statiky a opravu vnějšího pláště budovy, vlastník domu je povinen provést veškerá doporučená opatření, která jsou nutná pro kvalitní realizaci podpořeného opatření. … A dále…: Minimální rozsah projektu přikládaného k žádosti o dotaci v programu Zelená úsporám – oblast podpory A K žádosti o poskytnutí dotace se přikládá projekt, z něhož je patrný rozsah a způsob provedení podporovaných opatření a také to, že tato opatření splňují kritéria stanovená programem pro čerpání dotace. Projekt je zároveň podkladem k výpočtu požadované dotace. Tento minimální rozsah projektu je nutné předložit vždy, a to bez ohledu na stanovisko místně příslušného stavebního úřadu, tj. i v případě, že stavební úprava nevyžaduje ani ohlášení, ani stavební povolení. Pokud jsou části projektu požadované programem součástí projektové dokumentace požadované stavebním úřadem, postačuje předložit tuto dokumentaci. TECHNICKÁ ZPRÁVA……… Statický posudek: U bytových domů je požadováno provedení stavebnětechnického posouzení budovy před podáním žádosti o podporu. Smyslem je garance proveditelnosti zateplení, nebo výměny oken v požadované kvalitě. … mirek-2

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.