Ylly, je zřejmé, že neznáte platnou právní úpravu. Z ní je třeba vyjít.
- Hasiči jednají se SVJ, protože zákon o požární ochraně ukládá povinnosti „právnickým osobám a podnikajícím fyzickým osobám“. Proto SVJ může dostat i pokutu. Oni nemají žádný důvod jednat s vlastníkem stavby (desítky účastníků správního řízení), když mohou vyhmátnout jednu právnickou osobu – SVJ.
- Zcela jinak je tomu ve stavebním zákoně – ale to jsem Vám přece už citoval, § 135, § 137. Čemu na tom nerozumíte?
- Právní úpravu hygienických předpisů nejspíš taky neznáte. Už jsem přece uvedl, že hygienici se do věci „skvrny na zdi“ vloží jedině pokud k tomu budou vyzváni stavebním úřadem. A své závěry sdělí zase jen stavebnímu úřadu. Se SVJ nemají vůbec nic do činění. Čemu na tom nerozumíte?
Je mi úplně jedno, zda někteří ouředníci Stavebních úřadů neznají zákon a porušují jej. Ale možná je na vině jen Vaše neznalost zákona: v některých situacích totiž stavební úřad jedná s právnickou osobou SVJ jako by byla vlastníkem stavby. To se však netýká obsahu této diskuse! (Jde např. o povinnost uchovávat stavební dokumentaci skutečného provedení stavby, případně takovou dokumentaci pořídit, jestliže se nedochovala, nebo pokud je neaktuální. Viz § 125 odst. 5 stavebního zákona. O ničem takovém se zde nebavíme.)
Jak vidíte, mám pravdu: SVJ může být donuceno k odstranění stavební závady svým nejvyšším orgánem. Stavební úřad a hygienici mají smolíka. Už to píšu potřetí.
Justitianus
Poslední komentáře