Vložil Justitianus, 18. Říjen 2020 - 8:40

Pane xy, mýlíte se. Snažíte se psát o problematice, o které nic nevíte.

• Za prvé:
V prohlášení vlastníka nemohl být plot uveden, protože v době vložení prohlášení do sbírky listin katastrálního úřadu žádný plot na pozemku neexistoval. Měl jste si pečlivěji přečst úvodní dotaz; tam to tazatelka napsala jednoznačně hned v první větě.

• Za druhé:
Plot je drobnou stavbou. Podle § 4 zákona č. 256/2013 Sb. (katastrální zákon) se drobné stavby v katastru neevidují. Takže po výstavbě plotu na pozemku nebylo zákonem uloženo provést zápis stavby v katastru; ten plot by katastrální úřad stejně nezapsal. Takže se na to nejspíše vykašlali – a ten společný plot není ani v prohlášení, ani v katastru.

• Za třetí:
Vy netušíte ani to, že drobná stavba nezapsaná v katastru má vždy svého vlastníka; je jím zpravidla vlastník pozemku (neprokáže-li se něco jiného). K tomu viz § 1083 zákona č. 89/2012 Sb.. Takže plot je společný, protože stojí na společném pozemku. (Při tom je bezvýznamné zda plot byl či nebyl kdysi odsouhlasen na shromáždění.)


Správu společné věci zajišťuje/vykonává SVJ, a to na náklad vlastníků jednotek. Proto lze oplocení hradit z účtu záloh na správu. Opravu společného oplocení samozřejmě může organizovat SVJ. Vždyť právě toto je předmětem činnosti společenství!

Pane xy, příště se raději zdržte autoritativních soudů ve věcech kterým nerozumíte.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.