Vložil tomas 22, 29. Červenec 2020 - 21:43

Ale jděte, mně se tu už měsíc posmívá, že trvám na znění zákona o metrologii.

Justitianus nepoužívá slova jako řada běžných lidí k dorozumění. Používá je jako munici již ostřeluje teď už v podstatě všechny na tomto webu

Nečetl jsem normální odpověď Justitiana, jež by v sobě neskrývala osten posměchu urážky nebo pohrdání ačkoli jí „oblažoval“ tazatele možná prostě nebo naivní otázky, se kteréým ale nikdy před tím neměl žádný kontakt.

Jo a ta ochrana zákonů… by asi měla začít zákonem 67/2013sb. kde se dočteme:

§ 5

Rozúčtování nákladů na služby (1) Způsob rozúčtování poskytovatel služeb ujedná s dvoutřetinovou většinou nájemců v domě, nebo o něm rozhodne družstvo, anebo společenství. Změna způsobu rozúčtování je možná vždy až po uplynutí zúčtovacího období.

(2) Nedojde-li k ujednání, nebo rozhodnutí družstva, anebo společenství, rozúčtují se náklady na služby takto

  1. dodávka vody a odvádění odpadních vod v poměru naměřených hodnot na podružných vodoměrech; není-li provedena instalace podružných vodoměrů ve všech bytech nebo nebytových prostorech v domě, rozúčtují se náklady na dodávku vody a odvádění odpadních vod podle směrných čísel roční potřeby vody1),

Z čehož plyne že za 1. Existuje služba dodávka vody ač Justitiana tvrdí opak.

2. Že dodávka vody se rozúčtování dle uvedeného klíče ovšem není zde vezeno na co se voda smí použít. Tedy i na úklid domu.

Jako jediný zde přítomny kdo se někdy pokusil uvést znění zákona v praxi v říkám, zapomeňte na to, že by se jakýkoli soud zabýval stupidní žalobou na neplatnost vyúčtování vody protože jeden kohoutek nebyl opatřen vodoměrem.

Notabene pokud o tomclenove svj věděli (ale i kdyby ne, ono se to přesně takto totiž v SVJ dělá. Kamrlik pro uklízečku má i přístup k vodě.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.