Vložil Misme, 30. Listopad 2017 - 9:49

Michale, píšete, že jste v roli podnájemníka – to je první věc, na kterou si dovolím upozornit. Jako podnájemník byste měl tyto záležitosti řešit s tím, kdo vám byt pronajal.

Druhou věcí jsou uvedené informace zde.

Pokud jde o UF faktor, jak je definován? Najdete tuto informaci na vyúčtování? Našla jsem jakousi definici na stránkách ISTA, pak ale tuto definici lze aplikovat jen na vyúčtování této společnosti. ISTA uvádí, že jde …o součin všech koeficientů předepsaných normou ČSN EN 834 nebo 835… Zde mám zásadní výhradu, protože vyhláška č. 269/2015 Sb. jasně v § 6 odst. g) stanoví, že doklad musí obsahovat: koeficienty a součinitele použité pro přepočty podlahové plochy nebo započitatelné podlahové plochy konkrétního bytu či nebytového prostoru a pro přepočty odečtů měřidel podle zákona o metrologii nebo zařízení pro rozdělování nákladů na vytápění u příjemce služeb. Podle mého názoru nelze toto ustanovení obejít tak, že uvedu namísto konkrétních koeficientů, jež jsou kontrolovatelné, číslo UF, z něhož nezjistíme nic.

Další věcí jsou opakovaná ujištění zde níže v diskusi, že v měřičích/in­dikátorech netřeba hledat chybu. Příspěvky „tep (bez ověření)“ jsou vždy vedeny v korektní rovině, určitě se jim nevyhýbejte, ale jsou věci s nimiž nesouhlasím, a tato je jednou z nich, viz např. https://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…. Druhá se pak týká důslednosti v zavírání dveří – připustíme-li v zatepleném domě výrazné přestupy tepla zdmi mezi sousedními byty, můžeme považovat funkci zavřených pokojových dveří za zanedbatelnou.

V tuto chvíli poslední věcí, na níž upozorním, je spíše jen informace pro diskutující na tomto vlákně, a to je to, že životnost měřáků s dálkovým odečtem je stanovena na cca 10 let, toto je možnou příčinou a důvodem jejich výměny.

Co z toho zde uvedeného v tuto chvíli plyne? V prvé řadě byste měl zjistit, co se krývá pod UF faktorem nyní a co se pod ním skrývalo v minulosti, protože to vám umožní zjistit, proč je nyní hodnota UF odlišná. Já odhaduji, že došlo jen ke změně koeficientu přenosu tepla, ale dokud to neuvidíte černé na bílém, jde jen o hypotézu. Tyto údaje máte právo vidět přímo na vyúčtování a je povinností vyúčtovatele je přímo na vyúčtování uvést, viz zde již uvedený odkaz na znění § 6 odst. g) vyhl. č. 269/2015 Sb. A na tomto splnění povinnosti si dovolím doporučit trvat. Až tyto hodnoty koeficientů uvidíte na vyúčtování, můžete si vyžádat podklady k ověření jejich správnosti. Proč to všechno? Protože, jak vidíte, mít koeficienty na vyúčtování, možná se dopátráte řešení a odpovědi na svůj dotaz sám a ;-) mi ušetříte čas s psaním tohoto sálodlouhého příspěvku. Snad vám alespoň pomůže.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.