Vložil lake, 27. Duben 2013 - 11:39

Má právně správná odpověď je kupodivu velmi rychle „vyminusovaná“. Inu, trefené husy … Připojuji tedy vzkaz k těm členům výborů SVJ, kteří mému příspěvku udělili minusy ve snaze zakrýt své podvodné jednání, spáchané v organizované skupině. Cituji z Trestního zákoníku:

  • „§ 209 Podvod
    (1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty. (…)
    (3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 větší škodu.
    (4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, (a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny.“

Toto je tedy vzkaz (a varování) pro všechny členy výborů, kteří jednají v organizované skupině a kteří si dosud nepřečetli § 209 zákona č. 40/209 Sb., Trestní zákoník: http://business.center.cz/…cast2h5.aspx.

Tento portál navštěvují tisíce vlastníků jednotek. Nejsou bezbranní, nedají se už obelhat kecy o jakémsi „fondu oprav“, do kterého prý mají všichni naslepo platit. Nenechají se nadále podvádět tak, jako tomu bylo a často je je dosud. Mohou se kdykoliv obrátit na orgány činné v trestním řízení.

V tom případě si chystejte tepláky: podvod spáchaný v organizované skupině se trestá vždy odnětím svobody minimálně na dvě léta. Pouze peněžitý trest je vyloučen.

Mějte se pěkně.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.