Výstavba vlastní kotelny - souhlas s odpojením, nesouhlas s výstavbou - řešení?

Vložil SVJ Haškovka, 16. Červenec 2012 - 11:28 ::

Dobrý den.

Pro neustálé zdražování a neprůhledné účtování již tak vysokých nákladů na otop a TUV (otop bytu 40m2 20.000Kč a ohřev 40m3 8000Kč za GJ + 2500 za vodu!!!) jsem se jako člen poohlédl po řešení – výstavba vlastní kotelny se přímo nabízí. Jsme totiž vytápěni domovní kotelnou umístěnou ve vedlejším domě (24 bytů) a vytápí i nás (36bytů) Provozovatelem je komerční subjekt. Přesvědčil jsem výbor, uspořádali jsme schůzi – na ní se pro odpojení a výstavbu kotelny vyslovilo 83% vlastníků jednotek. A ted jsme v bodu, kdy nevíme jak dál.

75% souhlasu stačí k odpojení od dodávky tepla. na výstavbu je třeba 100% – chápeme, že nemůžeme nikoho nutit podílet se na další investici, když nechce, i když na druhou stranu při nesouhlasu jediného člena z 36 by mi to přišlo opravdu podive.

Vymyslel jsem řešení a ptám se Vás (zvláště pana Lake) co si o něm myslíte a je-li proveditelné: Kotelnu vystavíme nákladem pouze souhlasících členů a teplo nepodílejícím se vlastníkům budeme dodávat za cenu nákladovou (stejnou pro všechny) + odpisy kotelny, které nám budou tvořit rezervu ve fondu oprav na opravy a modernizaci kotelny. Vlastníci i tak samozřejmě ušetří, provozovatel si účtuje asi 150.000 zisk, který mi samozřejmě vytvářet nebudeme.

Prosím o názory anebo případně návrhy jiného proveditelného řešení. Zástupci stavebních firem nám například tvrdí, že když se odpojíme, musíme vystavět a zajistit teplo, tudíž 75% stačí i k výstavbě. To už jsem ale na začátku popsal jako nezákonné.

Díky

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.