Změna velikosti sklepních kójí

Vložil Anonymous, 27. Leden 2018 - 13:24 ::

Zdravím, v našem SVJ se rozhodlo, že se budou rekonstruovat sklepy. Bylo mi řečeno, že můj sklepní prostor, což je 20m2, bude rozdělen na tři sklepní koje. Musím upozornit, že je můj sklepní prostor je ohraničen normálními zděmi. V kupní smlouvě mám, že k bytu je sklepní koje a ne sklep. Navíc mi do mého sklepního prostoru vnikli zedníci tím stylem, že se tam probourali z jiného sklepu, což se mi vůbec nelíbí. Znamená to tedy, že mi můžou vzít všechen můj sklepní prostora lézt do něj, jak se jim zachce? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymoushhj (bez ověření), 4. Únor 2018 - 7:05

  Pamatuje na to i zákon- porušování domovní svobody. Pokud jde v prohlášení o sklepní kojí tak se tento zákon na to nevztahuje

  Vložil Už nenaštvaný vlastník bytové jednotky (bez ověření), 28. Leden 2018 - 17:35

  Tak jsem dnes mluvil se správcem a prý se bude zmenšovat jen po dobu rekonstrukce a moje výměra mi musí zůstat, takže to bylo jen špatně interpretováno a všechno je v pořádku. Díky všem.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 27. Leden 2018 - 19:02

  A víte, co je v Prohlášení vlastníka, co na katastru? Zjietěte si to.
  Já mám v KS sklep a ve skutečnosti je to sklepní kóje. Jistěže ne, pokud je to skutečně váš! sklep nemůže o něm nikdo rozhodovat a vniknout do něj. Logicky, na to se není třeba ptát.

  Vložil . (bez ověření), 27. Leden 2018 - 13:35

  Jak to vypadá v vaší sklepní kojí zjistíte v Prohlášení vlastníka. Součásti Prohlášení je schéma rozložení sklepních kójí s jejich očíslováním. Tam zjistíte,jak je veliká vaše sklepní kóje a kde se nachází. Při rekonstrukci by se to, co je v Prohlášení respektovat.Pokud to není součástí prohlášení, tak je to věštění ze skleněné koule. Co je o sklepu v kupní smlouvě je nepodstatné.

  Vložil Werewolf, 27. Leden 2018 - 13:30

  Nikoli, nemají na to právo. V dokumentu prohlášení vlastníka je uvedeno, který sklep, sklepní kóje patří k Vašemu bytu a jak je ta část velká. Pokud by mělo nastat, co jste popisoval, musel by se tento dokument upravit, kde by ta změna byla zavedena. Změnu tohoto dokumentu musí odsouhlasit 100% vlastníků, tuším…

  Pokud by toto nikdo nerespektoval, asi bych zavolal normálně policii, neoprávněné vniknutí. Ověřte si však, jak je to s tím dokumentem u Vás. Je třeba možné, že v minulosti tam tři kóje byly a předchozí vlastník si to proboural z nějakého důvodu a stávající statutární orgán chce dát jen věci zpět do původního stavu. S tím jsem se již setkal.

  Vložil vladan na půjčeném účtu (bez ověření), 28. Leden 2018 - 8:34

  Podívejte se do kupní smlouvy k bytu. Já měl také v Prohlášení uvedenou kóji, ale v kupní smlouvě jsem měl o 35 000,– Kč vyšší cenu za koupi bytu než ostatní kolem mne. Když jsem se pídil, proč tomu tak je, tak mi bylo řečeno, že mám sklep obezděný ze 3 stran zdí a mám tam okno a proto se nejedná o kóji, ale o místnost a o tu se mi zvyšuje kupní cena celého bytu, protože se mi to započítává do podlahové lochy. Když SVJ upravoval sklepy, tak se se mnou museli dohodnout, zda je tam pustím, protože nejde o společný majetek, ale o můj majetek, který jsem zaplatil. Najali si na to právníka, ale ten jim, po prostudování mé kupní smlouvy, potvrdil, že do mého sklepa bez mého souhlasu nemůžou, protože je součástí bytu a je špatné Prohlášení.

  Vložil Anonymní naštvaný vlastník bytové jednotky (bez ověření), 28. Leden 2018 - 14:52

  A kde prosím vás najdu Prohlášení vlastníka? Na internetu jsem to nikde nenašel. V kupní smlouvě mám jen sklepní kóji…

  Vložil JaVa, 28. Leden 2018 - 15:54

  Prohlášení vlastníka k budově je uloženo na Vám příslušném KN.Má ho původní vlastník budovy,měl by ho mít váš statutární orgán a taky jeho poměrnou část, každý vlastník jednotky v domě.

  Zkuste si pročíst,co se o PV, píše na tomto portálu.Např.:

  http://www.portalsvj.cz/…ni-vlastnika

  Přeji hezký zbytek víkendu.JaVa

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".