Zateplení zevnitř bytu

Vložil Michal (bez ověření), 10. Únor 2012 - 20:25 ::

Zdravím Vás, rád bych se optal, zda má smysl a není něco proti tomu, pokud si budu chtít zateplit byt (jeden pokoj, konktétně rohovou zeď) zevnitř. Panelák zatím zateplený není, snad bude tento rok a já bych si chtěl sám rohovou zeď zateplit, ale pokud to udělám, nezačne mě za izolací plesnivět? nebude to něčemu později bránit?

Moc děkuji za rady a odpovědi.

Michal

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Ing. Tomáš Peterka, 13. Únor 2012 - 18:42

  Vnitřní zateplení je v zásadě možné, zejména pokud potřebujete vyřešit pouze problematiku nízkých povrchových teplot. Je jen potřeba zvolit jen vhodný systém a tepelnětechnicky posoudit. Systém z důvodu dořešení návazností v detailech (u některých je to zásadní předpoklad funkčnosti, viz níže), tepelnětechniky posoudit právě z důvodu případného rizika vzniku plísní na rozhraní mezi izolací a původní stěnou (zde bude hodně záviset na vlastnostech původní stěny, jakou tl. izolantu budete chtít použít, klimatických podmínkách v místě stavby atd). A samozřejmě nutno zohlednit i tvary detailů (u vás to budou zřejmě jen kouty místností). Nejbezpečnější varianta je pěnosklo, je parotěsné, plošně se lepí, nevýhodou je velmi špinavá práce a poměrně vysoká cena. Dříve měli systém zateplení s omítkou, myslím, že již od toho upustili, nicméně asi by nebyl problém zaklopit to sádrokartonem, osobně bych se nebál ani varianty omítání (zpenetrovat, pak vyrovnávací stěrka z lepidla na zateplovák, pak štuk, není to sice systémové, ale v bytě by to mělo fungovat). Podobný systém je Multipor od Ytongu (obdobný systém má Redrock), nevýhodou je prodyšnost, vodní pára snáz putuje k původnímu povrchu stěny a zde by při velmi špatných parametrech stěny mohlo dojít ke kondenzaci (malé množství kondenzátu stěna snese, ale vzhledem k tomu, že nevíme parametry vaší stěny těžko přesně posoudit, omezit difuzi vodní páry lze případně silnovrstvými nátěry, zpravidla akryláty). Nevýhodou je opět špinavá práce. Pak je možné použít systémy z kompletizovaných desek, třeba od Linithermu nebo od Knaufu. Je to vždy kombinace tepelné izolace (polystyren u Knaufu, polyuretan u Linithermu) a sádrokartonové resp. sádrovláknité desky. Nevýhodou systému je nutnost zajistit těsné napojení na navazující konstrukce a vzájemně mezi sebou, pokud se to udělá chybně může být vznik plísní za tepelnou izolací opravdu velmi pravděpodobný. Opět není to úplně nejčistší práce, ale lepší než v předchozích případech.

  Vložil vaclav wel, 12. Únor 2012 - 17:24

  Jsem vlastník 1+1 v panelovém domě. Již před více lety jsem čelní stěny zateplil polystyrénem 20mm. Dřívější pravidelné promrzání panelu bylo odstraněno. Vnitřní zateplení je všeobecně zavrženo. Pořídit se dá velice levně. Banky a stavební firmy mají evidentní zájem na venkovním zateplování. Většina SVJ na to nemá a musí si vypůjčit.

  Vložil Táňa (bez ověření), 22. Říjen 2013 - 19:46

  Dobrý den pane Václave, při vyhledávání zateplení jsem našla Váš komentář a moc by nám pomohlo, pokud byste trochu lépe popsal Váš postup. I odkaz z diskuze http://stavba.tzb-info.cz/…arsich-budov říká, že je to velmi nesnadné. Máme jednu zeď úplně nechráněnou, když se dělaly nové omítky, tak bytové družstvo neuvolnilo peníze na zateplení,takže jsou jen omítky. Moc děkuji.

  Vložil Anonymousss (bez ověření), 13. Únor 2012 - 15:27

  Pane Václave, vy jste vlastník, který se o svůj byt stará. Takových je zatraceně málo. Většina čeká, že se jim o jejich majetek někdo postará bez jejich vlastního přičinění.

  Vložil Kadeřábek (bez ověření), 11. Únor 2012 - 21:49
  Vložil Petrn (bez ověření), 10. Únor 2012 - 22:49

  Zateplovali jsme vyčnívající rohovou zeď zevnitř ve dvou bytech na severní straně kde není žádné sluníčko a zvolili jsme heraklit, protože jsme o jiném materiálu nevěděli Jiný materiál nás ani nenapadlo hledat. Švagr stavař nás od toho zrazoval. Jeho předpovědi, že to bude plesnivět se nenaplnily. Je to víc než 10 let a výsledek je výborný. Vše je suché, nic neplesniví, izolace je výborná.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".