Zaplacení podílu na zateplení předem

Vložil Lukáš Kadeřávek, 28. Leden 2012 - 14:51 ::

Dobrý den, chceme zateplovat panelový dům a na část investice si budeme otevírat úvěr. Někteří vlastníci bytů vyslovili souhlas se zaplacením svémo podílu na zateplení podle m2 předem (sníží se tak potřeba úvěru) s tím, že po dobu splácení úvěru budou mít platby do FO alikvotně ponížené. Je ale možné po nich chtít tento souhlas písemně? Pokud ano, tak za přítomnosti notáře? Děkuji, Kadeřávek.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil vaclav wel, 28. Leden 2012 - 15:44

  Nejvyšším orgánem SVJ je shromáždění. Shromáždění rozhoduje o důležitých záležitostech SVJ. Zaplacení ceny opravy předem je určitě přípustné. Písemné dohodnutí mezi SVJ a vlastníkem se zaplacením ceny opravy předem je zřejmě nezbytné.

  Vložil G.X, 28. Leden 2012 - 15:42

  pane Kadeřávku, o zadaném tématu se zde již napsalo hodně, nicméně pár poznámek.

  Mechanizmus , kdy někteří vlastníci zaplatí část modernizace předem, je sice vítaný, ale zanáší do hospodaření několik komplikací.

  Jedna věc je , že úvěrem je zatíženo SVJ a za jeho závazky ručí všichni vlastníci jednotek bez výjimky, z tohoto se vyvázat nelze. Druhá věc je, že je potřeba ošetřit situaci , kdy posléze dojde k převodu bytů resp. jednotek.

  Písemnou formu považuji za nutnou.

  Musí dále obsahovat souhlas s tím, že peníze jsou nevratné i v případě převodu jednotky. (nový vlastník obdrží předpis příspěvků na správu domu také „alikvotně ponížený“ a SVJ nebude nijak zasahovat do případného vyrovnání mezi starým a novým vlastníkem)

  Dále by mělo být stanoveno, že příslib je ze strany SVJ akceptován až okamžikem , kdy jsou peníze připsány na účet SVJ, a to do přesně stanoveného data. Teprve poté SVJ bude vyjednávat úvěr(výši) s bankou. SVJ musí prostě předcházet tomu, že by peníze nemělo včas (či vůbec), nebo že se někdo k výjimce bude chtít připojit pozdě. Je tedy třeba nastavit nepřekročitelné termíny.

  G.X.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".