zápisy ze schůzí shromáždění a výboru

Vložil Anonymous, 24. Červenec 2007 - 15:53 ::

Dobrý den,

v našem domě je obrovský problém se zápisy ze schůzí a to nemluvím ani o tom,jak vypadá schůze výboru,která má být dle stanov 4× do roka. Jaká je povinnost archivovat tyto zápisy a chtěli bychom dosáhnout toho,aby zápisy byly dávány do rukou vlastníků. Máme i velký problém s nástěnkou, prý to není dobrý nápad,jak pro koho, že???? Máte někdo radu??? Nemohu si pomoct, ale osobní vlastnictví v domech musel vymyslet jen idealista a snílek,který věřil,že se lidé dokáží dohodnout.

Díky.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 7. Srpen 2007 - 16:17

  My dáváme zápisy ze schůzí představenstva na nástěnku ve vestibulu domu, kde si je všichni mohou přečíst. Nyní však od nás požaduje jeden vlastník bytu o vydání zápisu z jednání představenstva u února 2007. Nevím, zda má na to nárok. Nabídli jsme nahlédnutí do zápisu, ale to bylo odmítnuto. Požaduje jeho předání. Má na to nárok?

  Vložil Daniel Fišer, 24. Červenec 2007 - 16:20

  Tak to máte smůlu na výbor a štěstí na členy. U nás je to přesně naopak: pozvánky na schůze shromáždění i zápisy se schůzí shromáždění i výboru kopíruji a dávám každému členu do schránky, ale oni je stejně nečtou. Podklady k bodům, které se budou projednávat na shromáždění, mají k dispozici nejméně 14 dní předem (ne vystavené, ale k prostudování u členů výboru) a většinou nikdo z téměř 30 členů nepřijde, aby si je prostudoval nebo okopíroval. Na shromáždění pak buď odhlasují vše, jako stádo, anebo si stěžují, že neviděli podklady a nemohou hlasovat (to jen tehdy, když jde o peníze).

  Jinak k Vašemu problému: vzorové stanovy zmiňují v článku VII, odstavci 18

  Zápis podepisuje předsedající a zapisovatel. Zápisy včetně
  písemných podkladů k jednání shromáždění musí být uschovány u předsedy výboru nebo u pověřeného vlastníka.

  Ve stanovách ani v zákoně o vlastnictví bytů není zmíněna lhůta. Zkuste ji dohledat v obecných předpisech (obchodní zákoník?).

  Vložil Anonymous, 5. Srpen 2007 - 10:59

  Tak to jste vzorný, ale členové nikoli, já to nechápu, s naším vedením by zřejmě byli spokojeni. Nezbývá než podotknout, že jsou hloupí! Mimochodem, u nás jsou zápisy asi schované u předsedy, občas se vyskytnou nalepené na dveřích u vchodu, z poslední schůze však nikoli, a navíc nikdo během schůze nečiní zápis, buď mají skrytý diktafon nebo fantastickou paměť.

  Vložil svj1513, 16. Srpen 2008 - 9:02

  A co se takhle dobrovolně přihlásit k pořízení zápisu? Každá ruka je dobrá a tento čin by jistě přispěl ke spokojenosti všech…

  Vložil M.P. (bez ověření), 27. Srpen 2008 - 22:21

  Zvolili jsme nový výbor a vše je nyní v pořádku, sic se podařilo po necelém roce…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".