Vyúčtování služeb

Vložil filNad52, 7. Květen 2024 - 7:19 ::

Pěkný den, ve vyúčtování za služby není započítáno vytápěni pronajatých nebytové sklepních prostorů. Pokud pronajatou nebytovou místností procházejí stupačky ÚT, to se nezapočítává jako prostup tepla? Nemusí se tento prostup tepla vyčíslit ve vyúčtování za služby? F

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 7. Květen 2024 - 11:47

  Chybu udělali na samém počátku hloupí ouředníci a hloupí zákonodárci.

  Zákony i prováděcí vyhláška mlčí o vytápění společných prostorů bytových domů. Jako by neexistovalo !!! Ve společných prostorách nemusí dokonce být instalovány žádné indikátory, takže nelze k vytápění společných částí přiřadit žádnou část celkového nákladu na vytápění.

  Lze to samozřejmě zjistit přibližným výpočtem, ale výsledek nesmí být použit při rozúčtování. Tak praví vadná vyhláška č. 269/2015 Sb..

  Fyzikálně nesmyslnou vyhlášku lze samozřejmě překonat, ale k tomu se nikdo v SVJ neodhodlá. Ovce raději poslušně utíkají a nechají se od vlků kousat do zadků.

  Zohlednění ve výši pronájmu není řešením – jen se tím špína zametá pod koberec. A vlastníci jednotek (jako příjemci nájemného) musí státu zdaňovat i ty peníze, které byly ve skutečnosti vynaloženy na vytápění jejich majetku.

  Justitianus

  Vložil MartinII, 7. Květen 2024 - 9:15

  Je zvláštní, že nájemce jakékoli místnosti neplatí za služby.

  Sklepní prostory jsou bezpochyby společné prostory bez označení (identifikace) číslem jednotky. Takže není možnost ani „komu“ vyúčtovat jakoukoli službu včetně úklidu, odpadků, osvětlení domu.

  Nejjednodušší dle mne je zohlednit to ve výši pronájmu.

  Vložil Justitianus, 22. Květen 2024 - 19:06
  • MartinII napsal: „Sklepní prostory jsou bezpochyby společné prostory bez označení (identifikace) číslem jednotky. Takže není možnost ani „komu“ vyúčtovat jakoukoli službu včetně úklidu, odpadků, osvětlení domu.“

  Martine, napsal jste naprostý nesmysl. Služby poskytované ve společných prostorách domu (např. právě úklid a osvětlení) se odjakživa rozúčtují přímo vlastníkům jednotek. Si přečtěte zákon č. 67/2013, když to nevíte.

  Jiná záležitost je vytápění společných prostor. Vadný zákon zatajuje že se tam také topí. Vadná prováděcí vyhláška znemožňuje brát při rozúčtování do úvahy náklad na vytápění společných prostorů. Blbové na ministerstvu desítky let zatajují, že i na toto vytápění je vydávána část nákladu na vytápění domu. Psal jsem o tomto nesmyslu vícekrát. Není samozřejmě žádný rozumný důvod, aby nájemce společného prostoru nehradil nic za poskytovanou službu. Může to být paušál, nebo součást nájemného.

  Justitianus

  Vložil filNad52, 22. Květen 2024 - 13:10

  Identita místnosti je známá. Každá sklepní kóje, či místnost má číslo ve stavební dokumentaci domu. Také v Listu vlastníka je uvedené, která sklepní kóje podle čísla náleží k bytové jednotce. F

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".