Válečný balíček - Návrh vyhlášky, kterou se stanoví zvláštní pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody....

Vložil Pavel, 16. Srpen 2022 - 9:10 ::

https://apps.odok.cz/veklep-detail…

Návrh vyhlášky byl rozeslán velmi omezenému okruhu připomínkových mís­t.

Nicméně do připomínek se zapojí i spolky zabývající se bydlením a někteří právníci.

I když není zveřejněna adresa pro připomínky, bylo by vhodné do 19.8.2022 zaslat na MPO názory z praxe, že skutečně SVJ a vlastníci domů nemají právní a technické možnosti jak zjišťovat teplotu v místnostech a jak ji regulovat na vysněných 18 stupňů při centrální dodávce tepla.

Vyhlášku má ještě posoudit Legislativní rada vlády a tak jsem zvědav, zda alespoň v LRV bude někdo normální.

Hezký den!

  • vytápění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Vlastnice bytu (bez ověření), 16. Srpen 2022 - 10:54

„do připomínek se zapojí i spolky zabývající se bydlením a někteří právníci.“ (Vložil Pavel, 16. Srpen 2022 – 9:10)

Které spolky a kteří právníci se zabývají bydlením?

Vložil Justitianus, 16. Srpen 2022 - 9:59

Problém je v tom, že ti blbové se snaží použít jako přes kopírák stejný postup jako při nedostatečném vytápění bytu (nedodržení minimální teploty).

Užiatel bytu si může změřit vnitřní teplotu v místnosti 1 metr nad podlahou, a není-li možné dosáhnout předepsanou minimální teplotu, může se domáhat aby byt byl vytápěn řádně. Nedomůže-li se svého práva u poskytovatele služby „vytápění“ , může to nabonzovat a následují sankce podle zákona.

Teto postup je ale vyloučen jde-li o dodržení maximálních teplot v místnostech. Maximální teplotu si reguluje uživatel bytu sám svým termostatickým ventilem (případně větráním). Byty v paneláku jsou ovšem vytápěny stoupacím potrubím 24 hodin denně, a prostupem tepla přes panely z ostatních bytů.

To všechno jsou fyzikální skutečnosti, které žádné SVJ nemůže ovlivnit. SVJ netuší jak uživatelé bytů kroutí s termostatickými ventily a nemůže toto nijak ovlivnit. SVJ je povinno vytápět tak, aby i v tom nejchladnějším bytě bylo možno dosáhnout předepsanou minimální teplotu.

Justitianus

Vložil § (bez ověření), 16. Srpen 2022 - 10:29

Dnes je doba, kdy jsou politikou a politiky popírány fyzikální zákony. Dnes platí pouze nesmyslné kecy politiků bez odpovědnosti. Ať nakecá co nakecá, za nic nezodpovídá. Čím víc nesmyslných keců a čím větší blbost prosadí, odkecá, tím větší honorář. Podle toho to tak vypadá. Nesmyslné zákony a ještě nesmyslnější vyhlášky a nařízení.

Vložil - (bez ověření), 16. Srpen 2022 - 9:34

Lžeme si sami sobě a domníváme se, že ty lži jsou samospasitelné. A on se ještě najde někdo, kdo těm lžím věří.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".