účtování jídlo

Vložil Kovaříková (bez ověření), 5. Březen 2015 - 18:40 ::

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné zaúčtovat v SVJ nějaké jídlo které bylo nakoupeno, když se dělala rekonstrukce domu, kterou si dělali majitelé bytů sami? Případně jak to zaúčtovat? Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Lukáš 91 (bez ověření), 21. Březen 2022 - 12:45

  No já nevím, když to beru z nějakého morálního hlediska, tak přece jíst musím tak jako tak a zaměstnanci nějaké zednické firmy taky, někde hradí jídlo zaměstnavatel třeba v podobě stravenek a někteří si jídlo platí sami. I když se jedná třeba a stokorunové položky, a to beru jídlo jako oběd, nepočítám alkohol nebo nějaké pohoštění. Takže já určitě bych si nic takového do nákladů nepsal. U nás v práci právě dostáváme ty straveky na den 90kc a za to si objednavame většinou nějaký takový obědy https://fitkitchen.cz/ takže nám to vlastně hradí zaměstnavatel.

  Vložil Mona (bez ověření), 5. Březen 2015 - 19:26

  Třeba vajíčka přidávaná do malty, jak při stavbě Karlova mostu ?

  Vložil Kovaříková (bez ověření), 6. Březen 2015 - 11:06

  Ne, když si opravovali dům, tak si koupili třeba basu piva, kafe atd. Já jsem tohle nikdy nezažila tak se ptám jestli je to vůbec možné a když jo tak jak se to účtuje.

  Vložil Jitka Z. (bez ověření), 6. Březen 2015 - 13:15

  Dobrý den paní Kovaříková, na tomto portálu odpovídají většinou „velcí odborníci“ a Váš dotaz pro ně asi není natolik odborný, aby Vám někdo poskytl odpověď, nebo radu. U nás v SVJ se to zaúčtovalo jako klasický náklad na správu domu a šlo to z dlouhodobých záloh na správu domu (fond oprav). Nikdo, kdo se podílel na opravě domu a při tom se občerstvoval Vás za tuto formu zaúčtování nebude napadat. Určitě se najde nějaký rejpal, ale ten se pravděpodobně na těchto opravách a s tím souvisejícím občerstvení nepodílel a tak ho jednoduše odkažte do příslušných míst. Pokud by se akce účastnil a také se občerstvil určitě by nehledal problém v zaúčtování občerstvení pro pracující vlastníky. Hodně zdaru přeje Jitka.

  Vložil Hubert (bez ověření), 9. Březen 2015 - 10:08

  Vážená paní Jitko, při vší úctě k vaší osobě vy si opravdu myslíte, že pivo je náklad na správu domu a ještě k tomu hrazený z neexistujícího fondu oprav. A toto se nebojíte publikovat? Pokud ano, tak vám doporučuji poradit se s někým kdo problematice SVJ rozumí, jinak se můžete dostat do značných problémů. To není o tom jak píšete „rejpání“ to je ochrana vaší osoby pokud ovšem jste členem výboru.Abychom si ale rozuměli, tím netvrdím, že pivo zaúčtovat nejde. Říká se tomu ale náklady na pohoštění. A tyto náklady mají stanovený daňový režim. Ale to už je jiná káva. Zdraví Hubert

  Vložil Jitka Z. (bez ověření), 9. Březen 2015 - 13:42

  Huberte při vší úctě, dělejte si to u Vás jak chcete. V našem SVJ jsou rozumní lidé a dokážeme se domluvit na rozdíl od mnoha jiných.

  Vložil účetní (bez ověření), 9. Březen 2015 - 13:53

  Jitko, dělejte si to u Vás jak chcete. Jen k protiprávnímu jednání nenabádejte ostatní. Pokud obejdete barák s kloboukem a nebudete o tom účtovat, tak prosím. Ale pokud chcete „účtovat“, tak to prosím nikomu neraďte. Jen ho dostanete do problémů. Nejen od nějakého možného rejpala, ale hlavně od finančáku. A finančák by měl bohužel pravdu.

  Vložil Jitka Z. (bez ověření), 9. Březen 2015 - 14:20

  Můžete mi prosím napsat co je na našem postupu konkrétně protiprávní??? :-) Předem děkuji. Jitka.

  Vložil tazatel jaryn, 9. Březen 2015 - 19:01

  Jitko máš jediné štěstí, že je u nás zrušen trest smrti. Ale můžou použít fintu USA ,kteří své vězně za asistence svého státního orgánu převážejí např. do Jemenu a tam je mučí mučí a mučí a néé vodou. Tak milá Jitko je možné , že tě předají do rukou IS a tam tě upálí v kleci…

  Vložil tazatel jaryn, 9. Březen 2015 - 11:02

  Huberte ty jsi mě velmi pobavil, tvá odpověď ukazuje co z lidí udělal tenhle veškrnovsko stbácký(burešovský) režim . Při úctě k tvé osobě ti položím jednoduchou otázku na příkladu: Bratr žije v rodinném domku, nechá si opravovat firmou pana Nováka schody, je spokojený jak s prací tak s cenou. Pozve ho na malé pohoštění : pivo, slivovice, klobása… Jsem předseda výboru necháme si opravovat firmou pana Nováka schody, jsme spokojení jak s prací tak s cenou. Pozveme ho na malé pohoštění : pivo, slivovice, klobása… Co máme společné bratr a já: pohostinost, spokojenost a rádi si pana Nováka pozveme i příště. Co máme ale nejvíc společné že v těch domech bydlíme nic víc nic míň… Bratr ve svém soukromém domku já ve svém soukromém bytě v panelovém domě . Bratr je vysmátý ALE nás šikanuje stát a my ty lumpy ještě volíme . Je potřeba prozřít!

  Vložil Pope (bez ověření), 9. Březen 2015 - 14:02

  …o pořádný průšvih. Tak nějak jste zapomněl, že rodinný dům není právnickou osobou, která funguje ve zcela jiném režimu, než popisujete na příkladu s klobáskami. To je sice hezké, a lidsky Vám rozumím,avšak takto ve SVJ postupovat nelze. Ocitáte se na velmi tenkém ledě, který se s Vámi snadno prolomí. Totiž pokud na pohoštění vyberete peníze od spoluvlastníků do klobouku, aniž byste sáhl na účet (finanční prostředky) SVJ, pak OK. Ovšem pokud klobásky, pivko či slivovici uhradíte z prostředů SVJ jako náklad na správu domu, de facto jste se dopustil zpronevěry. A je zcela fuk, že s tímto postupem (údajně) všichni ostatní mlčky souhlasí.

  Čili můžeme si myslet o současném režimu cokoli, i o současných zákonech. Ovšem pokud se budeme neustále chovat jako ty ovečky, békající na netu, nezmění se vůbec nic. Mocní si dělají, co chtějí, a uvádějí v život neuvěřitelné hovadiny stranou byť i jen špetky selského rozumu. A ztrácí jej, bohužel, i ústavní soud…

  Vložil P_V (bez ověření), 9. Březen 2015 - 21:09

  Zpronevěra by to byla jen pokud by to někdo rozporoval, fuk to není. Viz §30 trz.

  Vložil ik (bez ověření), 9. Březen 2015 - 11:24

  Mám pro Vás radu jak na to. Obejděte jednotlivé vlastníky, kteří jsou s provedenou prací spokojení, vysvětlete jim o co jde a vyberte od nich např. dvacet či více Kč a kupte pohoštění. Je to OK. Tak to léta praktikujeme u nás, když je potřeba, ovšem často se to nestává. Jsou-li lidé bezproblémoví, přispějí.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".