SVJ: společný hromosvod na mojí terase

Vložil Anonymous, 11. Duben 2016 - 16:21 ::

Mám stavební povolení na výstavbu terasy na části rovné střechy. Ta část střechy je v mém vlastnictví.Zbytek střechy (2 x větší než moje budoucí terasa) je společný prostor vlastníků bytů v SVJ. Na celé střeše leží vedení hromosvodu. Kdo zajistí a zaplatí přeložení hromosvodu z mé části střechy na tu část, která je ve společném vlastnictví?? Děkuji za odpověď, Ivan

  • hromosvod

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Klof (bez ověření), 11. Duben 2016 - 18:56

Jak jste přišel na to, že by někdo měl zajistit a zaplatit Vámi popisovanou úpravu?

Z čeho dovozujete své právo tuto úpravu vůbec požadovat (teď bez ohledu na to, kdo ji bude hradit)?

Vložil soudce z lidu (bez ověření), 11. Duben 2016 - 17:06

Je otázka, zda se bude vůbec něco překládat. Bleskosvod je elektrické ochranné zařízení, k ochraně majetku, zdraví a života, které je dělané podle ČSN. Takže ty dráty, sem tam všelijak po střeše, tam nejsou natahané mýrnyx dýrnyx, ale má to nějaký předepsaný systém, aby to chránilo budovu. Takže napřed bych se poradil s nějakými hromosvodníky, co lze udělat a co ne, abyste neskončil u našeho pana předsedy za obecné ohrožení.

Vložil Jar (bez ověření), 11. Duben 2016 - 22:41

Soudce z lidu, nejste dost v obraze, hromosvod je dokonce vyhrazené technické zařízení, tak jak tam je, zřejmě muselo být uděláno podle projektu, ale bacha, nebudete tomu věřit, na BD od firmy Ekospol na Praze 100 BJ, dvě budovy JE HROMOSVOD PODLE FRANCOUZSKÉ NÁRODNÍ NORMY!!! FRANCOIUZSKÉ, kterou nepřevzala EU na rozdíl od ČSN do systému evropských norem! Tuhle fyzikálním zákonům odporujícím hovadinu mají ještě v národní normě Řekové a Slováci. Je to podvod a prasárna, zažila jsem kolem toho opravdu hodně… Pane vlastníku, kdo Vám prodal střechu s hromosvodem? Toho se zeptejte, ano? Třeba myslel, že si tam za bouře budete opékat špekáčky. No schválně, kdo Vám prodal tu střechu? Co je na střeše v projektu? Vaše terasa? Hele Ekospol prodává byty v 6podlažním domě, klidně prodá naprosto bezprostředně navazující pozemek po celé šířce domu jednomu vlastníkovi bytu bez jakéhokoli věcného břemene, dobrý kšeft pro majitele bytu do budoucna, taky dobrá prasečinka, a další a další, tak se chlubte, od koho jste tu střechu kupoval. Jo, koukněte se, jestli revizák na hromosvod na výchozí revizi neměl prošlou platnost kulatého razítka, jako ten náš:-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".