Reklama na dome spoluvlastnika, ktery je i spravce a soucasne i predseda vyboru.

Vložil eelza, 30. Listopad 2011 - 15:43 ::

Dobrý den, protože jsem tu nenašla odpověd na tuto otázku, tak položim dotaz: jestli je možné aby si spoluvlastník, který je současně náš správce i předseda výboru může dát pro své podnikání reklamu na náš dům a neplatí za to nikomu nic. Má to rozměry asi 50×80cm. Jinak pokud si ostatní chtějí dát něco na dům, třeba jen teploměr, nebo satelit, tak nadavá, že kazíme fasádu a on si tuto reklamu přišrouboval na místo kde už byla, jen o kousek dál, takže jsou tam díry. Tudíž poničil fasádu domu. Podotýkám, že mu to nikdo neschválil. Díky za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil jiri (bez ověření), 2. Prosinec 2011 - 16:19

  V minulosti jsme měli stejný problém, po několika letech tahanicí u soudu mohu doporučit následující postup:

  1. Dopor. dopis na předsedu s žádostí, aby zařadil na shromáždění bod o projednání odstranění cedule (lhostejno zda s reklamou nebo něčím jiným). Návrh můžete přednést i na shromáždění. Pokud shromáždění nerozhodne nebo nebude projednáno – podejte žalobu.
  2. Na shromáždění se dohodněte, zda požadujete odstranění nebo uzavření smlouvy o pronájmu plochy s minimální cenou.(Musí odhlasovat většina přítomných) a zadejte ten úkol předsedovi ( s konkrétním termínem)
  3. Pokud úkol nesplní – podejte žalobu (buď na odstranění nebo na náhradu škody)
  Vložil E (bez ověření), 2. Prosinec 2011 - 16:29

  Děkuji za odpověď a ještě se zeptám, jak požádat shromáždění, když už proběhlo minulý měsíc a další bude příští rok. A mám obavy, že by mu to kamarádíčci odhlasovali zadarmo a já bych neuspěla. Díky za odpověď.

  Vložil Jiri (bez ověření), 5. Prosinec 2011 - 16:05

  Velmi teoreticky můžete požádat o svolání mimožádného shromáždění, ale pokud mu to ostatní spoluvlastnící schválí, tak máte stejně smůlu. Pak by byla šance požádat soud jako přehlasovný vlastník, ale vzhledem k velikosti cedule by jste asi stejně neuspěla.

  Tedy – pokud nemáte podporu ostatních spoluvlastníků, nechte to spát. Jinak si ničíte vlastní nervy a ničeho nedosáhnete.

  Vložil Pro EELZU (bez ověření), 1. Prosinec 2011 - 18:21

  A co na té reklamě má?

  Vložil svjvmt, 1. Prosinec 2011 - 18:11

  Když to nikomu jinému nevadí.. Nakonec co vám pak brání si dát též?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".