Pronájem střechy

Vložil bonnier, 4. Červenec 2009 - 9:02 ::

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se daní pronájem střechy internetové společnosti a jestli to daní jednotlivý vlastníci nebo to daní SVJ? Smlouvu s internetovou společností uzavíralo SVJ. Děkuji předem za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 4. Červenec 2009 - 15:27

  Vážená paní bonnier,

  již se zde diskutovalo – viz záložka Diskuse.

  Společenství nic nevlastní a tak nic nepronajímá.

  Společenství je správcem domu, zastupuje vlastníky a jménem všech vlastníků pronajímá na základě stanov či usnesení shromáždění.

  Příjem z pronájmu je příjmem jednotlivých vlastníků ve velikosti jejich spoluvlastnického podílu.

  Společenství vystaví 1× ročně doklad pro daňové účely o „příjmu“ na jeden spoluvlastnický podíl za předcházející kalendářní rok a doklad o oprávněných „nákladech“ za stejný kalendářní rok na jeden spoluvlastnický podíl (revize, opravy, údržba společných částí domu včetně požárně bezpečnostních, pojištění domu, odměna správci, za vedení účetnictví, statutárním zástupcům adalší).

  Kladný rozdíl zdaňuje vlastník v souladu s ustanovením zákona o dani; záporný rozdíl je hrazen jednotlivými vlastníky z příspěvku dlouhodobé zálohy = tzv. Fond oprav.

  Matějka

  Vložil bonnier, 4. Červenec 2009 - 18:13

  Děkuji moc za odpověď

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".