oprava zvonku v SVJ

Vložil Anonymous, 10. Srpen 2009 - 7:01 ::

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat může-li mi někdo poradit: Jsem předsedou v SVJ,přišel za mnou vlastník bytu,že by chtěl opravit znonek.má otázka zní je-li to možné hradit z fondu oprav společenství S díky predseda

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 10. Srpen 2009 - 7:35

  Jste-li předseda SVJ, pak máte prostudované prohlášení vlastníka, kde je možno zjistit, co jsou společné části domu a co patří k jednotce. Věci v prohlášení neuvedené se považují za společné, oprava by se hradila ze společných záloh.
  lake

  Vložil vladislav, 10. Srpen 2009 - 11:58

  Zvonek si koupil vlastník spolu s bytem.Opraví si jej na svůj náklad.Jestliže by byla porucha na vedení u tlačítka zvonku u vchodových dveří domu,tak by se oprava hradila z fondu oprav.Příčinu poruchy/proč zvonek nefunguje/ musí určit opravář.

  Vložil lake, 10. Srpen 2009 - 13:12

  Pane Vladislave,
  Vy ani já přece nevíme, zda domovní telefon v bytě si vlatník koupil spolu s bytem, nebo nikoliv. Rozhodující je jedině prohlášení vlastníka. Je-li bytový telefon uveden v prohlášení u jednotky, patří k jednotce. Není-li, je společnou částí domu.
  Vše ostatní jsou pouhé dohady, které věc tazateli nijak neosvětlí.
  lake

  Vložil vladislav, 10. Srpen 2009 - 19:38

  Pan Lake má pravdu,je nutné,aby otázky byly raději delší,ale precizně formulované.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".