odvolání výboru SVJ

Vložil baluska, 27. Červenec 2010 - 14:36 ::

Dobrý den,

výbor SVJ nerespektuje zájmy většinového vlastníka – tedy Bytového družstva. Jaký postup je při jeho odbolání? Nehodlá mě jako předsedu družstva o ničem informovat, že prý mi nyní již do ničeho nic není. Jeto pravda? Prosím o radu co všechno mohu udělat aby naše družstvo se SVJ zas začlo fungovat jako celek a dalo se poklidně bydlet? Děkuji Musílková

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anaj (bez ověření), 27. Červenec 2010 - 18:12

  Předpokládám, že původním majitelem domu bylo družstvo, podíl družstva klesl pod 25 % a proto se ze zákona stalo SVJ správcem domu.

  Vy, ale píšete, že družstvo je většinový vlastník , takže je správcem domu stále družstvo.

  Podívejte se na tyto stránky http://www.bytovadruzstva.cz/indexOO.php4… na článek Společenství správcem? Odpověď Ing. Mgr. Tomáš Horáka.

  Pokud se toto na Vás nevztahuje, pak je družstvo řádným členem SVJ, musí se řídit stanovami SVJ a jako řádný člen SVJ má družstvo svá práva a povinnosti, jako ostatní členové SVJ a nevím co řešíte, když tvrdíte, že družstvo je většinovým vlastníkem domu.

  V SVJ se hlasuje podle velikosti spoluvlastnických podílů vlastníků jednotek na společných částech domu, takže je družstvo nepřehlasovatelné.

  Vložil anaj (bez ověření), 28. Červenec 2010 - 6:30

  K mému poslednímu odstavci – hlasování – myslím tím volbu nových členů výboru.

  S většinovým počtem hlasů Vám nic nebrání v tom svolat shromáždění za účelem odvolání výboru.

  Prostudujte si stanovy SVJ a zákon č. 72/94 Sb.

  Vložil lake, 27. Červenec 2010 - 15:05

  Družstvo je (předpokládám) jedním z členů SVJ. Má tedy všechna členská práva. Za družstvo jedná navenek předseda. Nelze Vám tedy upřít právo na informace o chodu SVJ, o hospodaření atd..

  Možnost odvolání členů výboru viz vaše stanovy. Dojde k tomu jedině na řádně svolaném shromáždění SVJ. Zároveň by měl být zvolen nový výbor nebo pověřený vlastník, takže je dobré předjednat kdo bude kandidovat. Nemáte-li schválené vlastní stanovy, platí vzorové stanovy vydané jako nařízení vlády 371/2004 Sb. Jsou zde v sekci Legislativa.

  Abyste mohli poklidně bydlet, je třeba, aby se členové výboru SVJ přestali chovat jako oslové, kterým stoupla moc do hlavy.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".