Odměna výboru

Vložil Anonymous, 4. Únor 2008 - 9:56 ::

Dobrý den, naše SVJ má 24 bytových jednotek a 3 členy výboru.Od ledna jsem novou předsedkyní a vzhledem k faktu,že zbylí dva členové jsou zaměstnáni a vrací se domů až večer,je většina „práce“ na mé osobě.Správce domu zajišťuje pouze účetnictví a hlídá nám termíny revizí ..apod.,vše ostatní je na členech výboru.Nyní začínáme jednat op možnosti zateplení,výměny oken a dalších investic do domu a to vše znamená výběrová řízení,jednání s firmami atd,což zabere dosti času.Jaká je průměrná výše odměn výboru při běžné činnosti SVJ?Také jsem slyšela,že v případě rekonstrukcí si někteří lidé,kteří to vyřizují berou určité procento z investované částky.Můžete mi,prosím Vás poradit jaká je běžná praxe s vyplácením odměn výboru a jejich výše?

Děkuji Ivana

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 4. Únor 2008 - 13:51

  Vámi popsaného „správce“ bych označoval jako účetního, tak upravil smlouvu s ním a tak ho také odměňoval, s tím, že účetního neschvaluje shromáždění (toho, kdo vykonává pro společenství některé činnosti spojené se správou domu, ano.)

  Co do výše odměny, neznám situaci u Vás, ale jedním z řešení je, že schválená odměna za správu (vyplácená zatím účetnímu) pak připadne tomu, kdo správu domu skutečně vykonává.

  JosefK

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".