NOZ § 1 177 a 101/2000 Sb.

Vložil Pavel, 20. Květen 2013 - 0:14 ::

Na email jsem dostal dotaz, jaký je vztah § 1 177 a zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (ZOOÚ).

  1. údaje (jméno, adresu a počet osob, které budou mít v bytě domácnost), které má hlásit nový vlastník (subjekt údajů) správci (tj. SVJ, které je správcem jak podle ZOOÚ tak i podle NOZ) jsou osobní údaje podle § 4/a ZOOÚ
  2. na správce se proto vztahuje ZOOÚ (§ 3/1 ZOOÚ)
  3. správce nemusí mít souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů, protože správce provádí zpracování nezbytné pro dodržení právní povinnosti správce (§ 5/2/a ZOOÚ a § 1 178)
  4. správce není povinen poskytnout informace a poučení podle § 11/1 a § 11/2 ZOOÚ subjektu údajů, protože zpracování osobních údajů mu ukládá NOZ (§ 11/3/b ZOOÚ)
  5. správce nemá oznamovací povinnost vůči ÚOOÚ podle § 16 ZOOÚ protože zpracování osobních údajů ukládá NOZ (§ 18/1/b ZOOÚ).

Pozn.

skutečnost, že není definováno co je „počet osob, které budou mít v bytě domácnost“ beru jako podružnou. Sám plzeňský tvůrce kuriózního NOZ prohlásil, že zákon je lidské dílo a tak je přirozené, že má chyby (nebo prohlásil něco podobného, kdo si to má všechno pamatovat). Abychom splnili NOZ, vytvoříme si sami definici a když může dělat chyby plzeňský profesor, tak proč by chyby nemohlo dělat obyčejné SVJ na základě vadného NOZ.

Hezký den!

P.S.

tímto se zároveň omlouvám těm, kterým jsem neodpověděl na jejich dotazy. Nestíhám.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.