Nedorozumění mezi vlastníky

Vložil Anonymous, 25. Duben 2008 - 15:25 ::

Správa domu. Jsme SVJ nízkopodlažního panelového domu se dvěma samostatnými vchody s 2×19-ti bytovými jednotkami. Protože se vlastníci bytových jednotek nemohou dohodnout na společném řešení problémů a otázek bydlení jak po stránce technické, tak po stránce ekonomické, máme samostatné financování oprav týkající se jednotlivých polovin domu. Pokud se opravy týkají společných částí domu (střecha, fasáda, hlavní přívody vody, energií), financují se napůl. Výbor společně řeší problémy jednotlivých vchodů a údržby bytového fondu, společně připravuje podklady pro schůzi Shromáždění, avšak schůze Shromáždění probíhají v každém vchodu samostatně a provede se pouze to, co si schválí Vlastníci jednotlivých vchodů. Tento problém lze řešit rozdělením, ale to bychom nechtěli, protože by to způsobilo ještě větší jiné problémy. Otázka.

 1. Nedochází tímto stavem k porušení některých ustanovení zákona o SVJ, případně jiných předpisů?
 2. Jaká je platnost hlasování, když o problému jednoho vchodu druhá polovina domu nehlasuje?

Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil markoSVJ, 25. Duben 2008 - 15:41

  Zjistěte si nejdřív, jakého SVJ vlastně jste členem. Podívejte se prosím na http://spolecenstvi.okinfo.cz/…eho-dusledky a potom můžete teprve uvažovat dále. Pravděpodobně půjde o dům se 2 vchody, tedy jednu nemovitost o jejíchž částech se nemůže rozhodovat samostatně a různými skupinami spolumajitelů. Všichni uživatelé bytů jsou vlastníci ? Kdo dům spravuje a vede účetnictví ? Jak je ten dům se dvěma vchody – nemovitost zapsána v katastru nemovitostí ? Martin Kořistka, Brno SVJ@koris­tka.net

  Vložil Čestmír Šrubař (bez ověření), 25. Duben 2008 - 16:28

  Děkuji za radu. Doplnil bych příspěvek: Naše SVJ vzniklo 1.10.2003 a od loňského roku máme 100%-ní stav vlastníků.Jedná se o jednu nemovitost (1 dům), který má pouze 2 vchody. Taktéž výbor je 3-členný pro tuto jedinou dvouvchodovou nemovitost. Naším správcem je SBD, z kterého jsme převedeni do SVJ.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".