Návrh na změnu zákona

Vložil Anonymous, 25. Březen 2008 - 10:33 ::

Jako jednatelé SVJ nemáme žádné pravomoci. Jestliže se vyskytne problém , např. neplatič záloh,„nesmíme se nic dozvědět o osobě, která dělá problémy“.Zákon o ochraně osobnosti. Takže takový člověk si vesele žije na účet ostatních. Je možné mu odpojit elektřinu, o to se postará ČEZ, ale nemůžeme mu odpojit vodu, topení.Uvítali bychom zákon, který co nejrychleji a bez dlouhých soudních jednání nám pomůže. Kdo nám poradí? Napište mi na frant.smejkal@tis­cali.cz. Hana Smejkalová, místospředsed­kyně SVJ

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jana Holanova, 25. Březen 2008 - 15:32

  Zákon nám nepomůže,problém je přeci v technickém provedení, jak odpojit tyto neplatiče od přívodu vody, topení i el.energie,ta se nás však netýká, ČEZ si odpojí neplatiče sám, nejúčinější, ale nejotravnější je být důsledný, a okamžitě, jak zjistím, ýe budu mít neplatiče, písemně ho upozornit a ihned problém předat právníkovi, dát dohromady všechny podklady, podat to u soudu, pak vyzvat právkíka,aby podal návrh na platebním příkaz,pak vyzvat právníka, aby podal žádost o exekuci a pak už jen čekat, musíte ale stále šlapat právníkovi, ptát se, v jakém jsou věci stádiu, prostě nespat. Mě se t vyplatilo, mám dva velké dlužníky(150.000 a 100.000) a už pomalu platí.

  Vložil Kostas, 25. Březen 2008 - 12:42

  Plne s Vami souhlasim,ale zakon na odpojeni vody a topeni..hm to asi nebude tak jednoduche .Ale jestli neco nekdo poradi tak bych se radeji proklonil k odpovedi na tento portal nez na Vasi schranku (nic proti schrankam -jini by taky radi vedeli co maji delat s takovym najemnikem).S poz­drave :)

  Vložil Anonymous (bez ověření), 25. Březen 2008 - 14:36

  U topení existuje povinnost vytápět dům, takže úplné odpojení asi nepůjde. U vody by to zase mohlo narazit na nutnost dodržovat hygienické předpisy pro byt (byt musí mít vodu).

  Naproti tomu luxusní služby, jako je přípojka satelitní a kabelové televize nebo přípojka na internet, by mělo být možné odpojit bez problémů, pokud je ovšem pro vlastníka zajišťuje společenství, i když to asi problém neřeší.

  PetrF

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".