Michal

Vložil Anonymous, 7. Únor 2012 - 16:13 ::

Dobrý den,

mám menší dotaz a rád bych Vaše nazory.

Snad tento rok bude náš dům procházet rekonstrukcí vč. zateplení.

Z dostupných dokumentu, jsem se dočetl, že nebude zatepleno kolem oken, což se mě zrovna moc nelíbí a nejsem si jistý, zda je to správný krok.

Mělo by být při zateplování zatepleno i kolem oken?

Nebo to je už nepodstatná část a vesměs to ničemu nevadí.

Děkuji za odpovědi.

Michal

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kabelka (bez ověření), 8. Únor 2012 - 9:10

  Zateplení bez špalet i parapetu je nesmysl. Prokáže termokamera. Pokud nejde o případ, kdy to technicky není možné jde o zhovadilost projektanta a zhotovitele a jděte od nich pryč!

  není to technicky možné když:

  je vnější hrana rámu okna v rovině se zateplením fasády. nedochází k výměně parapetů dojde zateplením špalet k omezení plochy zasklení jde o jiný objektivní důvod.

  Důsledek nezateplení špalet: nedojde k omezení tepelného mostu, který způsobí výrazný pokles povrchové teploty v interiéru v okolí okeního otvoru, který znamená jistotu kondenzace vodní páry na povrchu konstrukce. Voda + teplo = polévka života – plísně množte se!

  Vložil Michal. (bez ověření), 8. Únor 2012 - 19:16

  Myslel jsem si, že je více než rozumné zateplit kolem oken a jak tak čtu, tak i vy to dokazujete. Pro mne je však obrovským zklamáním, že projektantská firma z Brna a řekl bych, že jedna z největších je při této otázce velice v klidu a řekl bych, že to neřeší (navrhla projekt bez zateplení kolem oken) prý na žádost zadavatele (našeho výboru) a při mém dotazu a přání bod zateplení kolem oken předělat, vzkázal pracovník prajektantské firmy, že je to věc názoru a klidně mě to vysvětlí. Co dodat, ten pracovník a jeho vysvětlení mě začíná zajímat, pokud se pletu já pak se hluboce omlouvám, v opačném případě jsem zvědav, jak se bude tvářit pracovník a jeho firma v dalších postupech.

  Vložil lake, 8. Únor 2012 - 11:02

  Pěkně je vidět průběh teplot zde: http://stavba.tzb-info.cz/…elnych-mostu . Je to obrázek 10.13.

  lake

  Vložil Jaro (bez ověření), 7. Únor 2012 - 19:40

  Zateplení okolo oken je nedílnou součástí celkového zateplení domu. Je důležité, aby to tam projektant zahrnul, chcete-li splnit podmínky pro úspory a vyplácení dotací. U našich oken, která byla měněna v rámci zateplení, byly zvýšeny jejich dolní rámy tak, aby bylo možné vložit zateplení i pod parapetní plechy. Není to diskuze v SVJ, ale s projektantem­. Jaro

  Vložil vaclav wel, 7. Únor 2012 - 19:14

  Obecně se zateplení ostění oken provádí polystyrenem 20mm,pokud je tam prostor. Parapetní plech je většinou bez izolace.Plastový rám okna,zasklení a zdivo pod parapetem má výrazně nižší tepelný odpor než fasáda opatřená polystyrenem 60–120mm. Je zapotřebí , aby se ve Vašem SVJ vedl rozhovor o těchto záležitostech.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".