Majitelé garáží, odvod do fondu oprav výtahu, kotelny, rozvodů plynu, elekřiny, vody.

Vložil Geronimo (bez ověření), 27. Únor 2011 - 11:12 ::

Návrh na změnu zákona: Majitel garáže, pokud nepoužívá společné prostory domu, ani k ním nemá přístup, protože vstup do garáže je z veřejného pakoviště. Je povinnem přispívat na opravu střechy, základů budovy a obvodových zdí budovy. Neměl by se podílet na opravách výtahu, schodiště, kotelny a dalších vnitřních inženýrských sítí v budově, protože tyto prostory nepatří k OBSLUŽNÝM POTŘEBÁM garáži. MAJITEL GARÁŽE K NIM DOKONCE NEMÁ ANI PŘÍSTUP.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 27. Únor 2011 - 11:41

  Geronimo,

  rozumíme Vám, ovšem to je asi tak vše, co se dá dělat. Vlastník budovy měl jedinečnou možnost určit svým rozhodnutím (v Prohlášení vlastníka budovy) některé stavební části a technická zařízení domu jako společné jen některým vlastníkům jednotek. Viz § 4 odst. 2c, § 18 odst. 1c ZoVB. Tím by bylo vyřešeno vše.

  Do obsahu Prohlášení mu nikdo nekecal - ideální stav. Neučinil-li takové rozhodnutí dříve, než započal prodávat jednotky, bude se to těžko dodatečně napravovat. Totéž platí, vznikl-li dům na základě smlouvy o výstavbě: kdo souhlasil, ten podepsal.

  Hodně ošklivý, avšak právně nenapadnutelný argument je: když kupovali garáž (nebo podepisovali smlouvu o výstavbě), činili tak dobrovolně. Věděli do čeho jdou a jaké budou jejich platební povinnosti.

  Budou-li nyní vlastníci jednotek chtít změnu Prohlášení či Smlouvy v části definující rozsah jejich spoluvlastnictví, musí se na tom shodnout všichni. Při rozumném přístupu to není nemožné ...

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".