Koupě bytu se sklepem

Vložil Radka, 18. Leden 2009 - 14:01 ::

Dobrý den, kupovali jsme si městský byt a nyní jsme ve společenství vlastníků.Po nějaké době jsme zjistili,že jsme sice koupili k bytu sklep,ale jiný.A teď nevíme,co dělat. Ve smlouvě máme velikost sklepa přes 7m čtver.,který původně k bytu i patřil,ale ve skutečnosti používáme sklep menší a to o velik.přes 2m čtver.Ten, co patří k našemu bytu, používá člověk z jiného patra a bytu.Ten druhý nájemník zkrátka používá náš velký sklep,ale koupil ten malý.K fyzické výměně došlo ještě před prodejem.Rádi bychom se dostali zpátky do velkého sklepa,když k našemu bytu původně patřil a i jsme ho koupili,ale ten druhý nájemník se cítí ukřivděn a nechce si sklepy zpátky vyměnit.Zřejmě si velký sklep obsadil v době,než jsme se nastěhovali a ten velký sklep byl nějakou dobu volný.A nám při koupi nedošlo,že je ta výměna provedena. Můžete mi někdo poradit,jak se k našemu sklepu dostat zpátky?Nebo je to jen o lidské slušnosti a domluvě?I když po první rozmluvě s panem sousedem to nevypadá,že by se chtěl velkého sklepu vzdát.Ale my vlastně zaplatili metry navíc v kupní smlouvě a dále je platíme do fondu oprav,jako nájem.Takže jsme vlastně takoví nedobrovolní sponzoři jednoho sklepa.Firma,která nám byty spravuje a zprostředkovala odprodeje bytů nám sdělila,že si to máme vyřídit mezi sebou a sklepy vyměnit.Ale vlastně i oni mají díl viny,když odvedli špatnou práci.Na plánek nakreslili sklepy tak,jak je viděli,tzn. nám 2m čtver.,ale prodali nám to tak,jak to původně mělo být.Nám 7m a jemu 2m.Asi trochu divočina,ale my nevíme,co dělat. Díky za reakce.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 18. Leden 2009 - 15:36

  Předpokládám, že je nezpochybnitelně zdokumentováno (v souladu s kupními smlouvami, Prohlášením vlastníka, katastrem), že uvedený skled 7m2 patří právě vám.

  Pak bych postupoval po řadě:

  1. „lidská slušnost a domluva“ – ústně je požádat o vyklizení vašeho sklepa
  2. upozornit písemně
  3. zavolat Městskou policii, tento podnět bude řešen jako možný přestupek.

  G.X.

  PS: a samozřejmě neužívat ten jejich sklep

  Vložil Pavel, 18. Leden 2009 - 22:18

  Souhlasím a doporučuji postup ad 1) i ad 2).

  U bodu 3. Vám sice nepřeji, ale předpokládám, že budete Policií ČR resp. městskou policií odkázáni na soud.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil G.X, 19. Leden 2009 - 8:20

  Kupodivu s bodem 3 jsem uspěl a to velmi účinně. Jednalo se o podobný případ jako u tazatele – obsazení nebytového prostoru jiným vlastníkem v domě.

  Stačila domluva strážníkem s pohrůžkou pokuty ve správním řízení (přestupek proti majetku)

  G.X.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".