Kamerový systém

Vložil Koumák (bez ověření), 21. Červen 2016 - 21:05 ::

Zdravím,
měl bych několik dotazů ohledně kamer v domě:

Dle Wiki znamená zkratka CCTV „Closed Circuit Television, uzavřený televizní okruh“. Jde mi o slovo „Closed“ – co se tím míní? Je to okruh uzavřený před někým, nebo neotevřený nečlenům, nebo co to je?

Dle Wiki, u CCTV jde o cit. „užití kamer ke sledování prostor, k zobrazování záběrů z kamer na monitorech a archivaci natočených záběrů“.

 • Lze za „Closed“ považovat systém kamer, pokud se jejich výstup umožní přijímat omezenému počtu předem určených příjemců: např. Monitor-vrátného / Monitor-osoby-X / Monitor-osoby-Y / HDD-vrátného umístěný v domě / HDD-vrátného umístěný v cloudu / HDD-osoby-X umístěný kdoví kde / HDD-osoby-Y umístěný kdoví kde / …?
 • může být vrátný/osoba-X,Y i nečlen SVJ… např. nějaká firma najatá za tučný peníz? (nejde o to, že by se nešlo dohodnout, ale o to, pokud je někdo proti: zda záběry jeho osoby mohou putovat mimo „jurisdikci domu“)

Nebo jinak:

 • může být výstup na kamer napojen kterýkoli vlastník bytu? A pokud ano, může to být nějakým způsobem statickým (drát do bytu do zobrazovacího zařízení) nebo dynamickým (přes internet-věcí → a šup šup do mobilu)?
 • dle §3/3 zákona lze dovodit, že na osobní údaje „výlučně pro osobní potřebu“ se zákon nevztahuje. Jsou obrazy sledované mobilem online prostřednitvím CCTV – sledovány „výlučně pro osobní potřebu“?

Co Úřad na to? Co zákon na to? Co Vy na to?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 23. Červen 2016 - 6:02
  Vložil P.V., 22. Červen 2016 - 11:43

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".