Daně roku 2008

Vložil Anonymous, 20. Únor 2008 - 11:17 ::

Na SČMBD jsme byla informována, že podle nové daňové soustavy se bude odvádět daň z převodu nemovitostí i u bezplatného převodu bytu z vlastnictví bytových družstev do vlastnictví členů těchto družstev. Ráda bych se zeptala jestli je tato informace pravdivá. Pokud ano, skončí, dle mého názoru, jediná výhoda členství v bytových družstvech a tou je převod vlastnictví k bytu, který je nezatížený daní z převodu nemovitostí.
Stefanová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil HonzaT, 20. Únor 2008 - 12:57

  Koukal jsem do zákona č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí a toto osvobození tam pořád vidím (§ 20 odst. 6j a 6g).

  Zároveň upozorňuji, že je třeba rozlišovat mezi skutečně bezúplatným převodem (to platí pro družstva uvedená v §24 ZoVB a v tomto případě jde o daň darovací a uplatňuje se osvobození podle § 20 odst. 6g) a úplatný převod (platí pro družstva vzniklá v privatizaci a tady jde o daň z převodu nemovitosti a uplatňuje se osvobození podle § 20 odst. 6j)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".