Co je příspěvek

Vložil Anonymous, 14. Září 2016 - 17:01 ::

Příspěvek je podíl jedné z více osob na celkové společné záležitosti (plátců na celkové částce, diskutujících na celé diskusi, autorů na celém díle, účinkujících na celém vystoupení apod.).

Pojem je v OZ použit konsistentně. V oddíle bytové spoluvlastnictví je použit ve shora uvedeném smyslu, stejně tak jako na jiných místech OZ.

Nic dalšího pojem neříká. Zejména neříká nic o tom, zda se platba vyúčtovává či nevyúčtovává. Zde občas používaná opozice záloha vs. příspěvek je umělá, bez podkladu v terminologii. (Záloha je platba předem, pojem nic neříká o tom, zda ji skládá jedna nebo více osob.)

Už se zde řešilo.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Září 2016 - 17:25

  která se pochopitelně nevyúčtovává na rozdíl od zálohy.

  Vložil HajdyHou (bez ověření), 14. Září 2016 - 20:55

  Je k něčemu Vaše žvanění? Na nic se neptáte, plácáte o tom že se to řešilo. Když se to „řešilo“ tak vo co ti de, Anonymous?

  Vložil Poznamka (bez ověření), 14. Září 2016 - 18:40

  Nic dalšího pojem neříká… – přesně tak, ale to již tvrdil bývalý pan prezident Klaus, – „neznám špinavé peníze“ a nastalo pobouření půlky národa, ale měl pravdu „špinavé“ nejsou peníze ale pouze obchod do kterého peníze investujeme!
  Obdobně „příspěvek“ jako platba bez vazby na konkrétní účel placení nemá žádnou další chatakteristiku.

  Vložil LEX, 15. Září 2016 - 3:53

  jde o kvaline investovane akcie NWR, tez zname v kosmu pod terminem cerna dira, tunel, kuponova privatizace 3vlna-SVJ… (jen trochu satiry pro rozveseleni od smutnych temat, casto schizofrenniho NOZ)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".